Pożar w szpitalu w Zaporożu - tragedia wydarzyła się na oddziale intensywnej terapii oddziału COVID

Pożar w szpitalu w Zaporożu - tragedia wydarzyła się na oddziale intensywnej terapii oddziału COVID

zdjęcie
Ukrinform
W Zaporożu na oddziale intensywnej terapii regionalnego szpitala zakaźnego wybuchł pożar. Zginęło trzech pacjentów i lekarz – powiedział szef regionalnej administracji państwowej Ołeksandr Staruch, relacjonuje korespondent Ukrinform.

"Doszło do tragedii. O 23:25 otrzymano informację o pożarze w regionalnym szpitalu zakaźnym. Przyjechało 16 jednostek sprzętu i 60 strażaków. Na parterze oddziału intensywnej terapii na jednym z oddziałów wybuchł pożar na powierzchni 20 m². Podczas likwidacji uratowano 8 osób, ale znaleziono 4 ciała: lekarza, młodą dziewczynę urodzoną w 1994 roku i trzech pacjentów” - powiedział Staruch.

Obecnie badana jest przyczyna pożaru.

Wiadomo, że 8 ewakuowanych zostało przetransportowanych do innych szpitali. Na parterze, na którym doszło do zdarzenia, nie pozostawiono żadnych pacjentów. W budynku było łącznie 29 osób. Ludzie pozostają na innych piętrach, ich życie nie jest zagrożone.

- „Na parterze znajdowali się ludzie, którzy mieli sztuczną wentylację płuc. Ich na wynoszono na rękach” - dodał gubernator.

Zostanie powołana komisja, która zbada sytuację. Policja jeszcze nie skomentowała sytuacji.

Na miejscu zdarzenia ustawiono stanowisko dezynfekcji.

Jak wcześniej podała agencja, w Zaporożu wybuchł pożar w jednym z budynków regionalnego szpitala zakaźnego. Na miejscu zdarzenia pracują policja, ratownicy i sanitariusze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-