Ponad 1,5 tysiąca gospodarstw domowych i 330 domów w sześciu obwodach Ukrainy pozostaje zalanych

Ponad 1,5 tysiąca gospodarstw domowych i 330 domów w sześciu obwodach Ukrainy pozostaje zalanych

zdjęcie
Ukrinform
Na Ukrainie od rana we wtorek 18 kwietnia 1564 gospodarstw domowych i 330 domów pozostaje zalanych, połączenia komunikacyjne z 30 miejscowościami są zakłócone.

Poinformowała o tym Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Telegramie, donosi Ukrinform.

Jak wskazano, sezonowy wzrost poziomu wody występuje w obrębie rzek Wit, Dniepr, Desna, Seim, Soż, Prypeć, Horyń i Zahidny Bug na terenach obwodów: wołyńskiego, dniepropietrowskiego, żytomierskiego, kijowskiego, rówieńskiego, połtawskiego, czerkaskiego i czernihowskiego.

Sytuacja hydrologiczna jest pod kontrolą i jest pod wzmożoną kontrolą Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. W rzekach na północy kraju występuje tendencja do zmniejszania tempa wzrostu poziomu wody.

„1564 gospodarstw domowych pozostaje zalanych (czernihowski – 474, kirowogradzki – 323, dniepropietrowski – 269, kijowski – 210, czerkaski – 181 i połtawski – 107) oraz 330 domów (dniepropietrowski – 170, kirowogradzki – 87, czerkaski – 42, czernihowski – 29 i połtawski – 2)” – poinformowała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Zakłócone połączenia komunikacyjne z 29 osadami w obwodzie czernihowskim i jednym w obwodzie kijowskim.

W obwodach dniepropietrowskim, wołyńskim, rówieńskim, czerkaskim i połtawskim zalanych zostało 9138 hektarów użytków rolnych.

W ciągu doby ratownicy wypompowali 2995 metrów sześciennych wody (15184 od rozpoczęcia prac) i przetransportowali 228 osób (1799 od rozpoczęcia prac).


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-