Zdjęcie

1 tydzień temu

Delegacja duńska z wizytą w punkcie kontrolnym „Zołote"

Delegacja Królestwa Danii pod przewodnictwem Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Królestwa Danii Ole Egberga Mikkelsena zapoznała się z sytuacją bezpieczeństwa w rejonie Operacji Połączonych Sił oraz spotkała się z przedstawicielami duńskiej grupy „Demining” - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

1 miesiąc temu

Na Morzu Czarnym rozpoczynają się międzynarodowe ćwiczenia morskie Sea Breeze

Ćwiczenia i patrole morskie Sea Breeze 2021, organizowane przez Ukraińską Marynarkę Wojenną i Szóstą Flotę Operacyjną Marynarki Wojennej USA, rozpoczynają się w regionie Morza Czarnego w poniedziałek 28 czerwca – napisało United States Navy na Twitterze, donosi Ukrinform.

2 miesiące temu

W Polsce odbył się turniej piłkarski dla drużyn złożonych z ukraińskich imigrantów.

W Polsce w ośrodku treningowym klubu piłkarskiego „Legia” w Książenicach pod Warszawą w dniach 21-23 maja odbył się turniej Pucharu Polski w piłce nożnej dla drużyn złożonych z ukraińskich imigrantów. W turnieju wzięło udział 145 zawodników reprezentujących 12 uk

3 miesiące temu

Eskalacja militarna - Kuleba zaproponował Unii Europejskiej plan powstrzymania Rosji

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej zaproponował plan działania mający na celu powstrzymanie dalszej eskalacji ze strony Rosji.

3 miesiące temu

W Charkowie otwarto wystawę prac wielkanocnych „Cud wielkanocny”

W Charkowskim Regionalnym Organizacyjno-Metodycznym Centrum Kultury i Sztuki otwarto wystawę prac nauczycieli pisanek i ich uczniów „Wielkanocny cud”, donosi korespondent Ukrinform.

4 miesiące temu

Cztery statki NATO wpłynęły do portu w Odessie

Do obszaru wodnego portu morskiego w Odessie wpłynęły cztery okręty drugiej grupy Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO SNMCMG2 (Standing NATO Mine Countermeasures Group 2) - donosi Ukrinform, powołując się na Ministerstwo Obrony Ukrainy.

5 miesięcy temu

Na Przykarpaciu rozstawiono 30 namiotów mobilnego szpitala

W obwodzie iwano-frankowskim otwarto mobilny szpital DSNS aby zapewnić opiekę medyczną pacjentom z COVID-19 – poinformowała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS), donosi Ukrinform.  

5 miesięcy temu

Dziś na Ukrainie obchodzony jest Dzień Bohaterów Niebiańskiej Sotni

W sobotę Ukraina obchodzi Dzień Bohaterów Niebiańskiej Sotni.

5 miesięcy temu

Podczas wizyty Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podpisano szereg dwustronnych dokumentów

Podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podpisano szereg ważnych dokumentów bilateralnych, mających na celu rozwój stosunków między oboma krajami - donosi Ukrinform, powołując się na informacje służby prasowej Prezydenta.  

5 miesięcy temu

Pożar w szpitalu w Zaporożu - tragedia wydarzyła się na oddziale intensywnej terapii oddziału COVID

W Zaporożu na oddziale intensywnej terapii regionalnego szpitala zakaźnego wybuchł pożar. Zginęło trzech pacjentów i lekarz – powiedział szef regionalnej administracji państwowej Ołeksandr Staruch, relacjonuje korespondent Ukrinform.

6 miesięcy temu

W tym roku ukraińska marynarka wojenna otrzyma tureckie drony Bayraktar TB2

W tym roku ukraińska marynarka wojenna otrzyma zestaw bezzałogowych statków powietrznych Bayraktar TB2 produkcji tureckiej - powiedział dowódca ukraińskiej marynarki wojennej kontradmirał Ołeksij Neiżpapa podczas spotkania roboczego z przedstawicielami tureckiej firmy Baykar Makina w Odessie - napisała ukraińska marynarka wojenna na swoim profilu na Facebooku.

6 miesięcy temu

Podczas wizyty w Donbasie Przewodnicząca OBWE wyraziła poparcie dla Ukrainy

Przewodnicząca OBWE, szwedzka minister spraw zagranicznych Ann Linde, podczas wizyty na rejonie działania Operacji Sił Połączonych wyraziła pełne poparcie dla ukraińskiego dążenia do pokoju – napisała na Facebooku służba prasowa OSP, donosi Ukrinform.  

6 miesięcy temu

Szmyhal spotkał się z Sandu - o czym rozmawiali

Premier Denys Szmyhal omówił z prezydent Mołdawii Maią Sandu realizację szeregu wspólnych projektów, donosi Ukrinform, powołując się na portal rządowy.

6 miesięcy temu

Zełenski i Sandu - wspólne oświadczenie

Ukraina i Mołdawia opowiadają się za współpracą w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego, uznając za konieczne zwiększenie niezawodności i dywersyfikację dostaw energii elektrycznej i energii – napisano we wspólnym oświadczeniu prezydentów Ukrainy i Republiki Mołdawii Wołodymyra Zełenskiego i Mai Sandu, donosi Ukrinform w odniesieniu do informacji służby prasowej głowy państwa Ukrainy.  

6 miesięcy temu

Rzadkie zdjęcia rysia w naturze zostały zrobione na Przykarpaciu

W Przykarpaciu fotograf Myron Marecki zdołał uchwycić rysia żyjącego w Gorganach.

7 miesięcy temu

Po raz pierwszy państwo zamawia trzy samoloty An-178 z „Antonowa” dla wojska - Zełenskiego

Ministerstwo Obrony i Przedsiębiorstwo Państwowe „Antonow” podpisały memorandum o współpracy w sprawie budowy samolotów na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy.

7 miesięcy temu

Zaria pokonała Leicester w meczu Ligi Europy UEFA

Piłkarze Zarii Ługańsk pokonali angielski Leicester w meczu piątej rundy fazy grupowej Ligi Europy UEFA.

8 miesięcy temu

W obwodzie donieckim trwają prace konserwatorskie na obiektach infrastrukturalnych – sztab OSP

W obwodzie donieckim w obszarze OSP trwają prace związane z kontrolą jakości wód podziemnych oraz remont mostu nad torami kolejowymi autostrady Charków-Debalcewo – poinformowała służba prasowa sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

8 miesięcy temu

W Winnicy otwarto wystawę o sojuszu polsko-ukraińskim podczas rewolucji ukraińskiej

W Winnicy otwarto wystawę z okazji Święta Niepodległości Polski „Za naszą i waszą wolność. Sojusz polsko-ukraiński 1920 r. Braterstwo broni w obliczu agresji bolszewickiej".  

8 miesięcy temu

W Kijowie na przystanek autobusowy wjechała taksówka, dwóch zabitych

W stolicy w piątek rano samochód firmy „Uber” wjechał na przystanek komunikacji miejskiej i uderzył w trzech pieszych, dwóch zmarło w wyniku odniesionych obrażeń.  

8 miesięcy temu

Służby ratownicze z obwodu donieckiego otrzymały specjalne pojazdy, „quadcoptery” i zestawy do rozminowywania

Służby ratownicze z obwodu donieckiego otrzymały nowy sprzęt - pojazdy ratownicze, ciężarówkę Mitsubishi, a także sprzęt do nurkowania, sprzęt łączności, „quadcoptery”, zestawy do rozminowywania i inne - poinformowała Dyrekcja Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy w obwodzie donieckim, donosi Ukrinform,  

8 miesięcy temu

Zełenski - Na granicy nie powinno być słabego punktu, to kwestia bezpieczeństwa narodowego

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas roboczej podróży do obwodu ługańskiego odwiedził biuro inspektorów służby granicznej „Rozsypne” - podaje Biuro Prezydenta, donosi Ukrinform.  

8 miesięcy temu

Zełenski o wymianie - Ukraina przesłała listy, czekamy na odpowiedź

Ukraina przekazała spiski do wymiany więźniów Specjalnemu Przedstawicielowi OBWE w Trójstronnej Grupie Kontaktowej Heidi Grau i oczekuje na odpowiedź drugiej strony - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas spotkania z dziennikarzami na punkcie kontrolnym „Szczastia” w Donbasie - donosi korespondent Ukrinform.

9 miesięcy temu

Zełenski i Duda w Odessie uczcili pamięć Lecha Kaczyńskiego

Prezydent Wołodymyr Zełenski oraz Prezydent RP Andrzej Duda i jego żona w Odessie uczcili pamięć Prezydenta RP w latach 2005-2010 Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie lotniczej w 2010 roku - poinformowała prezydencka służba prasowa, donosi Ukrinformu.

9 miesięcy temu

Ukraina proponuje Polsce rozszerzenie formatu „Trójkąta Lubelskiego”

Premier Ukrainy Denys Szmyhal zaproponował Prezydentowi RP Andrzejowi Dudie rozszerzenie formatu „Trójkąta Lubelskiego” o możliwość spotkań szefów rządów Ukrainy, Polski i Litwy.

9 miesięcy temu

Ukraina i Unia Europejska podpisały w Brukseli sześć umów

Przedstawiciele Ukrainy i Unii Europejskiej przy okazji szczytu podpisali 6 umów o przewidywanej wartości finansowania prawie 400 mln euro.  

9 miesięcy temu

Zełenski - 2021 będzie początkiem reżimu "paper less" - żadnego więcej papieru

Ukraina w przyszłym roku zacznie przystępować do reżimu "paper less", który oznacza, że władze publiczne przestaną żądać od obywateli papierowych zaświadczeń lub innych dokumentów w celu uzyskania usług publicznych - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia na prezentacji nowych serwisów i usług cyfrowych „Diia Summit” - informuje korespondent Ukrinform.  

9 miesięcy temu

Ministrowie Obrony Ukrainy, Polski i Litwy obchodzili 5. rocznicę powstania LITPOLUKRBRIG

Szefowie Ministerstw Obrony Ukrainy, Polski i Litwy: Andrij Taran, Mariusz Błaszczak i Raimundas Karoblis wzięli udział w obchodach, poświęconych 5. rocznicy utworzenia międzynarodowej litewsko-polsko-ukraińskiej brygady LITPOLUKRBRIG.  

9 miesięcy temu

Prawie 19 tysięcy hektarów lasów ucierpiało w wyniku pożarów w obwodzie ługańskim

Prawie 19000 hektarów plantacji leśnych, szereg osad i 250-300 domów zostało zniszczonych przez pożar. Jest jeszcze kilka miejsc, w których gaszone są pożary.

10 miesięcy temu

Ukraina i Słowacja mają wspólną wizję zagrożeń związanych z Nord Stream 2 – Zełenski

Ukrainę i Słowację łączy wspólna wizja bezpieczeństwa energetycznego Europy i zagrożeń związanych z projektem gazociągu Nord Stream-2 - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą w Bratysławie, donosi korespondent Ukrinform.  

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-