Zdjęcie

1 tydzień temu

Ukraina walczy o przywrócenie zaufania inwestorów zagranicznych – Stefaniszyna

Ukraina rozumie problemy inwestorów zagranicznych i robi wszystko, aby przywrócić ich zaufanie - oświadczyła wicepremier ds. Integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy Olha Stefaniszyna w swoim wideo przemówieniu podczas konferencji w Berlinie z okazji 20. rocznicy Forum Niemiecko-Ukraińskiego, donosi korespondent Ukrinform.

1 tydzień temu

Kuleba, Czubarow i Dżemilew zawiesili flagę krymsko-tatarską w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Flaga Tatarów krymskich została uroczyście powieszona na maszcie w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy w Kijowie.

1 tydzień temu

Rozmiary katastrofy: Szmyhal i Awakow obejrzeli najbardziej dotknięte obszary

Premier Ukrainy Denys Szmyhal i minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow przeprowadzili monitoring lotniczy najbardziej zalanych obszarów zachodniej Ukrainy – napisała służba prasowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Facebooku.

1 miesiąc temu

W Browarach strzelali przedsiębiorcy i nielegalni przewoźnicy

W Browarach, w pobliżu Kijowa doszło do strzelaniny między przedsiębiorcami a nielegalnymi przewoźnikami.

1 miesiąc temu

Prezydent Duda podziękował Zełenskiemu za wyszywankę

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca przekazał wyszywanki od pary prezydenckiej Wołodymyra i Oleny Zełenskich prezydentowi RP Andrzejowi Duda i jego żonie Agacie.

1 miesiąc temu

Ukraińscy czołgiści w rejonie OSP uczestniczyli w szkoleniach ze strzelania

Na jednym z poligonów Sił Połączonych w obszarze wycofania, żołnierze - czołgiści strzelali z czołgu – donosi służba prasowa Ministerstwa Obrony.  

2 miesiące temu

Na granicy z Polską skonfiskowano prawie 200 000 rękawic ochronnych

Około 200 000 rękawic polietylenowych, które podlegają zakazowi wywozu z Ukrainy, próbowano przewieźć przez granicę ukraińsko-polską – donosi Służba Graniczna.  

2 miesiące temu

„Mrija” dostarczył ładunek na Ukrainę, który może być włączony do Księgi Rekordów Guinnessa – Zełenski

Samolot transportowy „Mrija” An-225 dostarczył na Ukrainę ładunek medyczny z Chin, który objętościowo może zostać włączony do Księgi Rekordów Guinnessa - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej po przybyciu samolotu, którego lądowanie było transmitowane na żywo na stronie biura szefa państwa na Facebooku, donosi Ukrinform.

2 miesiące temu

Policja odnotowała 19 naruszeń kwarantanny podczas nocnych nabożeństw

Policja odnotowała 19 przypadków naruszeń kwarantanny podczas świąt wielkanocnych w całym kraju - donosi policja narodowa Ukrainy na Facebooku.

2 miesiące temu

Na Ukrainie rozpoczęły się wojskowe ćwiczenia taktyczne

Aby sprawdzić gotowość do wykonania zadań, rozpoczęto planowane ćwiczenia taktyczne w zachodniej części Ukrainy z udziałem wszystkich elementów ukraińskich sił zbrojnych – donosi serwis prasowy Ministerstwa Obrony.

2 miesiące temu

Pojazd pancerny Kozak-2M1 trafił do uzbrojenia armii ukraińskiej

Pojazd pancerny Kozak-2M1, opracowany i produkowany masowo przez kijowską organizację pozarządową, został przyjęty na uzbrojenie przez Siły Zbrojne Ukrainy.

3 miesiące temu

Wolontariusze z Warszawy zbierają pomoc dla ukraińskich lekarzy

Wolontariusze warszawskiej Inicjatywy Bohaterów Majdanu, którzy corocznie prowadzą kampanię „Święta bez taty”, pomagają lekarzom ukraińskich szpitali, którzy stoją na czele walki z koronawirusem.

3 miesiące temu

Samolot z testami na koronawirusa przybył na Ukrainę

Samolot IL-76 przywiózł na lotnisko Boryspil z chińskiego miasta Kanton dużą partię testów dla wykrycia infekcji koronawirusem - informuje strona Prezydenta Ukrainy.

4 miesiące temu

„To naprawdę wow!” - Zełenska odwiedziła wystawę o Ukrainie

Pierwsza dama Olena Zełenska udała się na wystawę Ukraina WOW.

4 miesiące temu

W polskim Sejmie otwarta została wystawa rysunków Suszczenko

W Sejmie RP otwarto wystawę rysunków korespondenta Ukrinformu, byłego więźnia Kremla Romana Suszczenko.  

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-