Zdjęcie

3 dni temu

Jak Ukraina obchodziła Dzień Jedności

22 stycznia, w dniu ogłoszenia w 1919 r. Aktu o połączeniu Ukraińskiej Republiki Ludowej i Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, obchodzony jest Dzień Jedności Ukrainy.

6 dni temu

Prezydent uczcił pamięć „Cyborgów” w Ministerstwie Obrony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uczestniczy w uczczeniu pamięci „cyborgów”, którzy zginęli podczas bohaterskiej obrony międzynarodowego lotniska w Doniecku – donosi korespondent Ukrinform.

6 dni temu

Chrześcijanie obrządku wschodniego wczoraj obchodzili Objawienie Pańskie

19 stycznia chrześcijanie obrządku wschodniego obchodzili Chrzest Pański lub Objawienie Pańskie.

1 tydzień temu

Delegacja Ukrainy bierze udział w „Zielonym Tygodniu” w Berlinie

Delegacja ukraińska na czele z kierownictwem Ministerstwa Gospodarki uczestniczy w Światowym Forum Żywności i Rolnictwa w ramach „Zielonego Tygodnia 2020” (Berlin) – donosi służba prasowa Ministerstwa Gospodarki.

1 tydzień temu

Dzisiaj Ukraińcy obchodzą Szczodry Wieczór i Stary Nowy Rok

2 tygodnie temu

Putin i Erdogan uruchamiają Turkish Stream omijając Ukrainę

W Stambule uruchomiono gazociąg Turkish Stream omijający Ukrainę.

4 tygodnie temu

Ukraina testuje kosmiczny aparat do teledetekcji Ziemi „Sicz-2-1"

W tym roku Biuro Projektowe „Piwdenne” zakończyło montaż aparatu kosmicznego „Sicz-2-1” do teledetekcji.  

1 miesiąc temu

Ukraina i Rosja są na drodze do podpisania umowy tranzytowej

Minister Energetyki i Ochrony Środowiska Ukrainy Ołeksij Orżel i jego rosyjski odpowiednik Aleksander Nowak w Berlinie mówili o wynikach negocjacji w sprawie tranzytu gazu.  

1 miesiąc temu

Na spotkaniu Zełenskiego i Alijewa podpisano szereg umów

Ukraina i Azerbejdżan podpisały umowy dotyczące regulacji warunków prowadzenia działalności gospodarczej, bezpieczeństwa informacji i umów partnerskich między niektórymi miastami.  

1 miesiąc temu

W Warszawie odbyły się Ukraińskie Targi Bożonarodzeniowe

Setki osób odwiedziło Dom Ukraiński w Warszawie w niedzielę 15 grudnia, gdzie odbył się Ukraiński Jarmark Bożonarodzeniowy.

1 miesiąc temu

Aktywiści na Bankowej - prezydent nie przekroczył „czerwonych linii”

Uczestnicy akcji „Warta na Bankowej” uważają, że prezydent Ukrainy nie przekroczył „czerwonych linii” na szczycie w Paryżu.

1 miesiąc temu

Zełenski i premier Szwecji spotkali się z mediami

Prezydent Wołodymyr Zełenski spotyka się ze szwedzkim premierem Stefanem Loefvenem, który przebywa podczas roboczej wizyty na Ukrainie, spotkali się z przedstawicielami mediów – napisało Biuro Prezydenta na Facebooku.  

1 miesiąc temu

Zełenski spotykał się z premierem Szwecji

Prezydent Wołodymyr Zełenski spotykał się w Pałacu Maryjskim ze szwedzkim premierem Stefanem Loefvenem, który przebywa na Ukrainie podczas roboczej wizyty – donosi służba prasowa prezydenta.

1 miesiąc temu

Ukraina pokazała OBWE, w jakim stanie Rosja zwróciła statki

Rosja zwróciła nielegalnie zajęte statki Sił Zbrojnych Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej w stanie niezdatnym do użytku - powiedział zastępca stałego przedstawiciela Ukrainy przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu Ihor Łossowski podczas spotkania Forum OBWE ds. Współpracy 27 listopada w Wiedniu, donosi korespondent Ukrinform.

1 miesiąc temu

W polskim Parlamencie chcą zorganizować spotkanie z byłymi więźniami Kremla

W polskim parlamencie powinna się odbyć duża konferencja z udziałem byłych kremlowskich więźniów politycznych, aby omówić zbrodnie rosyjskiego systemu totalitarnego i działania Rosji we wschodniej Ukrainie - powiedział wicemarszałek Senatu RP Mariusz Kamiński podczas spotkania z byłym kremlowskim więźniem politycznym Romanem Suszczenko i ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą - donosi korespondent Ukrinform.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-