Zdjęcie

6 dni temu

W obwodzie donieckim trwają prace konserwatorskie na obiektach infrastrukturalnych – sztab OSP

W obwodzie donieckim w obszarze OSP trwają prace związane z kontrolą jakości wód podziemnych oraz remont mostu nad torami kolejowymi autostrady Charków-Debalcewo – poinformowała służba prasowa sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

2 tygodnie temu

W Winnicy otwarto wystawę o sojuszu polsko-ukraińskim podczas rewolucji ukraińskiej

W Winnicy otwarto wystawę z okazji Święta Niepodległości Polski „Za naszą i waszą wolność. Sojusz polsko-ukraiński 1920 r. Braterstwo broni w obliczu agresji bolszewickiej".  

2 tygodnie temu

W Kijowie na przystanek autobusowy wjechała taksówka, dwóch zabitych

W stolicy w piątek rano samochód firmy „Uber” wjechał na przystanek komunikacji miejskiej i uderzył w trzech pieszych, dwóch zmarło w wyniku odniesionych obrażeń.  

2 tygodnie temu

Służby ratownicze z obwodu donieckiego otrzymały specjalne pojazdy, „quadcoptery” i zestawy do rozminowywania

Służby ratownicze z obwodu donieckiego otrzymały nowy sprzęt - pojazdy ratownicze, ciężarówkę Mitsubishi, a także sprzęt do nurkowania, sprzęt łączności, „quadcoptery”, zestawy do rozminowywania i inne - poinformowała Dyrekcja Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy w obwodzie donieckim, donosi Ukrinform,  

3 tygodnie temu

Zełenski - Na granicy nie powinno być słabego punktu, to kwestia bezpieczeństwa narodowego

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas roboczej podróży do obwodu ługańskiego odwiedził biuro inspektorów służby granicznej „Rozsypne” - podaje Biuro Prezydenta, donosi Ukrinform.  

3 tygodnie temu

Zełenski o wymianie - Ukraina przesłała listy, czekamy na odpowiedź

Ukraina przekazała spiski do wymiany więźniów Specjalnemu Przedstawicielowi OBWE w Trójstronnej Grupie Kontaktowej Heidi Grau i oczekuje na odpowiedź drugiej strony - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas spotkania z dziennikarzami na punkcie kontrolnym „Szczastia” w Donbasie - donosi korespondent Ukrinform.

1 miesiąc temu

Zełenski i Duda w Odessie uczcili pamięć Lecha Kaczyńskiego

Prezydent Wołodymyr Zełenski oraz Prezydent RP Andrzej Duda i jego żona w Odessie uczcili pamięć Prezydenta RP w latach 2005-2010 Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie lotniczej w 2010 roku - poinformowała prezydencka służba prasowa, donosi Ukrinformu.

1 miesiąc temu

Ukraina proponuje Polsce rozszerzenie formatu „Trójkąta Lubelskiego”

Premier Ukrainy Denys Szmyhal zaproponował Prezydentowi RP Andrzejowi Dudie rozszerzenie formatu „Trójkąta Lubelskiego” o możliwość spotkań szefów rządów Ukrainy, Polski i Litwy.

1 miesiąc temu

Ukraina i Unia Europejska podpisały w Brukseli sześć umów

Przedstawiciele Ukrainy i Unii Europejskiej przy okazji szczytu podpisali 6 umów o przewidywanej wartości finansowania prawie 400 mln euro.  

1 miesiąc temu

Zełenski - 2021 będzie początkiem reżimu "paper less" - żadnego więcej papieru

Ukraina w przyszłym roku zacznie przystępować do reżimu "paper less", który oznacza, że władze publiczne przestaną żądać od obywateli papierowych zaświadczeń lub innych dokumentów w celu uzyskania usług publicznych - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia na prezentacji nowych serwisów i usług cyfrowych „Diia Summit” - informuje korespondent Ukrinform.  

1 miesiąc temu

Ministrowie Obrony Ukrainy, Polski i Litwy obchodzili 5. rocznicę powstania LITPOLUKRBRIG

Szefowie Ministerstw Obrony Ukrainy, Polski i Litwy: Andrij Taran, Mariusz Błaszczak i Raimundas Karoblis wzięli udział w obchodach, poświęconych 5. rocznicy utworzenia międzynarodowej litewsko-polsko-ukraińskiej brygady LITPOLUKRBRIG.  

1 miesiąc temu

Prawie 19 tysięcy hektarów lasów ucierpiało w wyniku pożarów w obwodzie ługańskim

Prawie 19000 hektarów plantacji leśnych, szereg osad i 250-300 domów zostało zniszczonych przez pożar. Jest jeszcze kilka miejsc, w których gaszone są pożary.

2 miesiące temu

Ukraina i Słowacja mają wspólną wizję zagrożeń związanych z Nord Stream 2 – Zełenski

Ukrainę i Słowację łączy wspólna wizja bezpieczeństwa energetycznego Europy i zagrożeń związanych z projektem gazociągu Nord Stream-2 - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą w Bratysławie, donosi korespondent Ukrinform.  

2 miesiące temu

Zełenski spotkał się w Bratysławie z prezydent Słowacji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozpoczął w czwartek rano spotkanie z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą.  

2 miesiące temu

W sprawie sytuacji na Białorusi stanowiska Ukrainy i UE się zbiegają – Kuleba

Stanowiska Ukrainy i Unii Europejskiej w sprawie sytuacji na Białorusi są w zasadzie zbieżne - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba podczas wspólnej konferencji prasowej z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, Wysokim Przedstawicielem UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josepem Borrellem 22 września, donosi korespondent Ukrinform.

2 miesiące temu

Borrell spotkał się z Taranem, aby omówić współpracę między Ukrainą a UE

Wysoki Przedstawiciel UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josep Borrell planuje omówienie współpracy między Ukrainą a UE podczas spotkania z ukraińskim ministrem obrony Andrijem Taranem.

2 miesiące temu

Pierwsza wizyta międzynarodowa od wprowadzenia kwarantanny - Zełenski przybył do Austrii

Prezydent Wołodymyr Zełenski przybył do Republiki Austrii z oficjalną wizytą.  

2 miesiące temu

Kliczko odwiedził jeden z głównych szpitali dla pacjentów z COVID-19

W razie potrzeby miasto może zrestrukturyzować oddziały w innych placówkach medycznych, zwiększając liczbę łóżek do leczenia pacjentów z COVID-19 – napisał na Facebooku prezydent Kijowa Witalij Kliczko, donosi Ukrinform.  

2 miesiące temu

Ukraina i Polska podpisały deklarację o wymianie informacji w dziedzinie podatków

28 sierpnia 2020 roku Minister Finansów Ukrainy Serhij Marczenko i Minister Finansów RP Tadeusz Kościński podpisali Wspólną Deklarację o współpracy bilateralnej w zakresie wymiany informacji podatkowych – poinformowała służba prasowa Ministerstwa Finansów, donosi Ukrinform.

3 miesiące temu

Pamięć o poległych bohaterach uczczono w pobliżu Monasteru św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach

Wydarzenia ku pamięci obrońców poległych w walce o niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy rozpoczęły się 29 sierpnia pod Ścianą Pamięci na placu przy Katedrze św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach.

3 miesiące temu

W Warszawie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Bohaterom Niebiańskiej Sotni i ofiarom rosyjskiej agresji

Ambasada Ukrainy w Polsce uroczyście otworzyła na swojej fasadzie tablicę pamiątkową poświęconą Bohaterom Niebiańskiej Sotni, zabitym żołnierzom, ochotnikom i wolontariuszom oraz wszystkim ofiarom rosyjskiej agresji.  

3 miesiące temu

Szachtar pokonał Wolfsburg i doszedł do ćwierćfinału Ligi Europy UEFA

Piłkarze Szachtara Donieck pomyślnie przeszli przez 1/8 finału Ligi Europejskiej UEFA.  

3 miesiące temu

Ukroboronprom pokazał cykl produkcyjny całej linii stacji radarowych

Zespół państwowego koncernu Ukroboronprom i NPK Iskra przedstawiły koncepcję pierwszej sektorowej jednostki biznesowej, która ma powstać jako model korporatyzacji państwowych przedsiębiorstw przemysłu obronnego.

4 miesiące temu

Ponad 20 statków i 2000 żołnierzy - na Morzu Czarnym ukończono ćwiczenia Sea Breeze

Zakończyły się 20. międzynarodowe ćwiczenia Sea Breeze na Morzu Czarnym – donosi Ministerstwo Obrony.  

4 miesiące temu

Kuleba i Czaputowicz uroczyście otworzyli nowy budynek ambasady Ukrainy w Warszawie

Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba wraz ze swoim polskim odpowiednikiem Jackiem Czaputowiczem wzięli udział w ceremonii otwarcia nowej siedziby Ambasady Ukrainy w Polsce: w Warszawie, w którym znajduje się wydział konsularny ambasady – donosi korespondent Ukrinform.

4 miesiące temu

W Ukrinform otwarto wystawę „Shut UP! Głos demokracji jest zagrożony”

W ramach kampanii informacyjnej na rzecz dziennikarzy publicznych uwięzionych na Krymie i Donbasie, zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych wspólnie z organizacjami pozarządowymi, otwarto wystawę plakatów ukraińskiego artysty Mykoły Kowalenki „Shut UP! Głos demokracji jest zagrożony” - donosi korespondent Ukrinform.

4 miesiące temu

W Argentynie Ukraińcy ozdabiają maski ochronne wyszywanką

Specjalistki od wyszywanki ukraińskiej z argentyńskiego miasta Avellaneda zaprezentowali prace wykonane od początku roku, w tym zdobione maski ochronne.

4 miesiące temu

Polscy Ukraińcy przekazali Ukrainie kolejną pomoc

Ukraińscy oraz polscy wolontariusze przekazali z Polski na Ukrainę kolejną porcję leków i pomocy dla rodzin – napisał na Facebooku przewodniczący szczecińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce (ZUP), Jan (Iwan) Syrnyk.

4 miesiące temu

Służba bezpieczeństwa zatrzymała agenta FSB, który przygotowywał atak terrorystyczny w obwodzie ługańskim

W rejonie działania Operacji Sił Połączonych funkcjonariusze kontrwywiadu SBU z udziałem bojowników Special Group "Alpha" zatrzymali agenta FSB Federacji Rosyjskiej, który przyjechał z tymczasowo okupowanych terytoriów, aby popełnić akt terrorystyczny w krytycznym obiekcie infrastrukturalnym w obwodzie ługańskim – donosi służba prasowa SBU.

4 miesiące temu

Wielka Brytania przekazała ukraińskiej straży granicznej 10 quadcopterów

Dziesięć nowych quadcopterów DJI MAVIC różnych modyfikacji, o łącznej wartości ponad 1,2 miliona hrywien, odprawiony zostanie w celu ochrony granicy państwowej z Ukrainą – donosi Służba Straży Granicznej.

5 miesięcy temu

Ukraina walczy o przywrócenie zaufania inwestorów zagranicznych – Stefaniszyna

Ukraina rozumie problemy inwestorów zagranicznych i robi wszystko, aby przywrócić ich zaufanie - oświadczyła wicepremier ds. Integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy Olha Stefaniszyna w swoim wideo przemówieniu podczas konferencji w Berlinie z okazji 20. rocznicy Forum Niemiecko-Ukraińskiego, donosi korespondent Ukrinform.

5 miesięcy temu

Kuleba, Czubarow i Dżemilew zawiesili flagę krymsko-tatarską w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Flaga Tatarów krymskich została uroczyście powieszona na maszcie w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy w Kijowie.

5 miesięcy temu

Rozmiary katastrofy: Szmyhal i Awakow obejrzeli najbardziej dotknięte obszary

Premier Ukrainy Denys Szmyhal i minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow przeprowadzili monitoring lotniczy najbardziej zalanych obszarów zachodniej Ukrainy – napisała służba prasowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Facebooku.

6 miesięcy temu

W Browarach strzelali przedsiębiorcy i nielegalni przewoźnicy

W Browarach, w pobliżu Kijowa doszło do strzelaniny między przedsiębiorcami a nielegalnymi przewoźnikami.

6 miesięcy temu

Prezydent Duda podziękował Zełenskiemu za wyszywankę

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca przekazał wyszywanki od pary prezydenckiej Wołodymyra i Oleny Zełenskich prezydentowi RP Andrzejowi Duda i jego żonie Agacie.

6 miesięcy temu

Ukraińscy czołgiści w rejonie OSP uczestniczyli w szkoleniach ze strzelania

Na jednym z poligonów Sił Połączonych w obszarze wycofania, żołnierze - czołgiści strzelali z czołgu – donosi służba prasowa Ministerstwa Obrony.  

6 miesięcy temu

Na granicy z Polską skonfiskowano prawie 200 000 rękawic ochronnych

Około 200 000 rękawic polietylenowych, które podlegają zakazowi wywozu z Ukrainy, próbowano przewieźć przez granicę ukraińsko-polską – donosi Służba Graniczna.  

7 miesięcy temu

„Mrija” dostarczył ładunek na Ukrainę, który może być włączony do Księgi Rekordów Guinnessa – Zełenski

Samolot transportowy „Mrija” An-225 dostarczył na Ukrainę ładunek medyczny z Chin, który objętościowo może zostać włączony do Księgi Rekordów Guinnessa - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej po przybyciu samolotu, którego lądowanie było transmitowane na żywo na stronie biura szefa państwa na Facebooku, donosi Ukrinform.

7 miesięcy temu

Policja odnotowała 19 naruszeń kwarantanny podczas nocnych nabożeństw

Policja odnotowała 19 przypadków naruszeń kwarantanny podczas świąt wielkanocnych w całym kraju - donosi policja narodowa Ukrainy na Facebooku.

7 miesięcy temu

Na Ukrainie rozpoczęły się wojskowe ćwiczenia taktyczne

Aby sprawdzić gotowość do wykonania zadań, rozpoczęto planowane ćwiczenia taktyczne w zachodniej części Ukrainy z udziałem wszystkich elementów ukraińskich sił zbrojnych – donosi serwis prasowy Ministerstwa Obrony.

7 miesięcy temu

Pojazd pancerny Kozak-2M1 trafił do uzbrojenia armii ukraińskiej

Pojazd pancerny Kozak-2M1, opracowany i produkowany masowo przez kijowską organizację pozarządową, został przyjęty na uzbrojenie przez Siły Zbrojne Ukrainy.

7 miesięcy temu

Wolontariusze z Warszawy zbierają pomoc dla ukraińskich lekarzy

Wolontariusze warszawskiej Inicjatywy Bohaterów Majdanu, którzy corocznie prowadzą kampanię „Święta bez taty”, pomagają lekarzom ukraińskich szpitali, którzy stoją na czele walki z koronawirusem.

8 miesięcy temu

Samolot z testami na koronawirusa przybył na Ukrainę

Samolot IL-76 przywiózł na lotnisko Boryspil z chińskiego miasta Kanton dużą partię testów dla wykrycia infekcji koronawirusem - informuje strona Prezydenta Ukrainy.

9 miesięcy temu

„To naprawdę wow!” - Zełenska odwiedziła wystawę o Ukrainie

Pierwsza dama Olena Zełenska udała się na wystawę Ukraina WOW.

9 miesięcy temu

W polskim Sejmie otwarta została wystawa rysunków Suszczenko

W Sejmie RP otwarto wystawę rysunków korespondenta Ukrinformu, byłego więźnia Kremla Romana Suszczenko.  

9 miesięcy temu

Zełenski i jego żona odwiedzili Kaplicę Sykstyńską i katedrę św. Piotra

Podczas oficjalnej wizyty w Watykanie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i jego żona Olena odwiedzili muzea, kaplicę Sykstyńską i katedrę św. Piotra – donosi służba prasowa prezydenta.

9 miesięcy temu

Prawie 30 ukraińskich firm bierze udział w targach Fruit logistica w Berlinie

Blisko 30 ukraińskich firm bierze udział w specjalistycznych targach Fruit logistica 2020, które odbywają się w Berlinie w dniach 5-7 lutego.  

9 miesięcy temu

Ukrzaliznyca i Deutsche Bahn podpisały memorandum

Ukrzaliznyca i Deutsche Bahn podpisały protokół ustaleń.

9 miesięcy temu

Urzędnika Sekretariatu Gabinetu Ministrów zatrzymano za wymuszenie 2,5 miliona łapówki

Śledczy z wydziału terytorialnego Państwowego Biura Śledczego z siedzibą w Kijowie zatrzymali szefa jednego z departamentów Sekretariatu Gabinetu Ministrów za wyłudzenie i przyjęcie 2,5 miliona UAH łapówki.

9 miesięcy temu

Forum „Europa-Ukraina” rozpoczyna się w polskim Rzeszowie

13. Forum Europa-Ukraina rozpoczyna się w Rzeszowie w południowo-wschodniej Polsce.

9 miesięcy temu

Zełenski spotkał się z Erdoganem w Pałacu Maryjskim

Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z prezydentem Republiki Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem podczas jego wizyty na Ukrainie.

10 miesięcy temu

Piosenki, muzea i kino - we Lwowie odbył się Festiwal Kultury Huculskiej

Festiwal Kultury Huculskiej pod hasłem „Kultura Huculska jednoczy Ukrainę” odbywa się we niedzielę we Lwowie – donosi służba prasowa rady miasta.

10 miesięcy temu

W Polsce Zełenski spotkał się z byłymi więźniami obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau

Podczas wizyty roboczej w Polsce prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z byłymi więźniami nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau – napisano na stronie internetowej Prezydenta.

10 miesięcy temu

Jak Ukraina obchodziła Dzień Jedności

22 stycznia, w dniu ogłoszenia w 1919 r. Aktu o połączeniu Ukraińskiej Republiki Ludowej i Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, obchodzony jest Dzień Jedności Ukrainy.

10 miesięcy temu

Prezydent uczcił pamięć „Cyborgów” w Ministerstwie Obrony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uczestniczy w uczczeniu pamięci „cyborgów”, którzy zginęli podczas bohaterskiej obrony międzynarodowego lotniska w Doniecku – donosi korespondent Ukrinform.

10 miesięcy temu

Chrześcijanie obrządku wschodniego wczoraj obchodzili Objawienie Pańskie

19 stycznia chrześcijanie obrządku wschodniego obchodzili Chrzest Pański lub Objawienie Pańskie.

10 miesięcy temu

Delegacja Ukrainy bierze udział w „Zielonym Tygodniu” w Berlinie

Delegacja ukraińska na czele z kierownictwem Ministerstwa Gospodarki uczestniczy w Światowym Forum Żywności i Rolnictwa w ramach „Zielonego Tygodnia 2020” (Berlin) – donosi służba prasowa Ministerstwa Gospodarki.

10 miesięcy temu

Dzisiaj Ukraińcy obchodzą Szczodry Wieczór i Stary Nowy Rok

10 miesięcy temu

Putin i Erdogan uruchamiają Turkish Stream omijając Ukrainę

W Stambule uruchomiono gazociąg Turkish Stream omijający Ukrainę.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-