Zdjęcie

6 dni temu

Kierownictwo państwa uczciło pamięć „cyborgów” donieckiego lotniska

Prezydent Wołodymyr Zełenski, przewodniczący Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk i premier Denys Szmyhal wzięli udział w uczczeniu pamięci ukraińskich żołnierzy, którzy zginęli tego dnia za wolność, niepodległość i integralność terytorialną Ukrainy – donosi Ukrinform, powołując się na służbę prasową głowy państwa.

4 tygodnie temu

W Kijowie zaprezentowano pierwszy seryjny samolot An-178-100R

Pierwszy seryjny wojskowy samolot transportowy An-178-100R został zaprezentowany w Państwowym Przedsiębiorstwie Antonowa w Kijowie.

1 miesiąc temu

Turecki biznes chce tworzyć wspólne przedsiębiorstwa na Ukrainie

Strategiczny wymiar współpracy między Ukrainą a Turcją staje się coraz bardziej praktyczny na poziomie współpracy biznesowej, która przechodzi od wzajemnej dostawy towarów i usług do poziomu tworzenia wspólnych przedsięwzięć z udziałem tureckiego biznesu.

1 miesiąc temu

Ukraińskie firmy zaprezentowały swoją produkcję na targach Export Gateway to Africa w Stambule

Czołowi ukraińscy producenci artykułów spożywczych wzięli udział w międzynarodowych targach  Export Gateway to Africa, która odbyła się w dniach 2-4 grudnia w Stambule.

2 miesiące temu

Sean Penn rozmawiał z ukraińskim wojskiem w rejonie Operacji Sił Połączonych

Amerykański reżyser i aktor Sean Penn rozmawiał z ukraińskimi żołnierzami w rejonie działania Operacji Sił Połączonych w regionie Azowskim – napisał serwis prasowy Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

2 miesiące temu

Kadrowy czwartek - Rada mianowała czterech ministrów

Na posiedzeniu plenarnym 4 listopada Rada Najwyższa mianowała czterech ministrów rządu Denysa Szmyhala – donosi Ukrinform.

2 miesiące temu

Dynamo przegrało z Barceloną na Olimpijskim

Piłkarze Dynama Kijów rozegrali swój czwarty mecz rundy grupowej Ligi Mistrzów UEFA, w którym Biało-Niebiescy ponieśli minimalną porażkę u siebie z hiszpańską Barceloną.

3 miesiące temu

W Kijowie odsłonięto pamiątkowy krzyż obrońcom Ukrainy

W Dniu Obrońców Ukrainy uroczyście odsłonięto krzyż pamiątkowy obrońcom Ukrainy poległym w walce o niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną państwa – podaje służba prasowa administracji państwowej rejonu podolskiego, donosi Ukrinform.

3 miesiące temu

W Kijowie odbył się Marsz na Dzień Obrońców Ukrainy

W Kijowie odbył się marsz poświęcony Dniu Obrońców Ukrainy – donosi korespondent Ukrinform.

3 miesiące temu

Na czele Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej stanął polski oficer

W Lublinie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego - poinformowało Ministerstwo Obrony, donosi Ukrinform.

3 miesiące temu

Stefaniszyna omówiła z wiceprezydent UE możliwości zacieśnienia współpracy

Wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy Olha Stefaniszyna omówiła z wiceprzewodniczącą UE ds. wartości i przejrzystości Verą Jourovą możliwość wzmocnienia współpracy w dziedzinie sprawiedliwości, wolności i bezpieczeństwa.

3 miesiące temu

W Babim Jarze odbyło się międzywyznaniowe nabożeństwo modlitewne

W pobliżu pomnika jeńców wojennych rozstrzelanych w Babim Jarze odbyło się międzywyznaniowe nabożeństwo modlitewne ku czci ofiar tragedii, donosi korespondent Ukrinform.

3 miesiące temu

Dalsza agresja Rosji będzie miała dla niej konsekwencje – Kvien

Stany Zjednoczone będą nadal pracować nad pociągnięciem Rosji do odpowiedzialności za agresję na Ukrainę – powiedziała charge d'Affaires Stanów Zjednoczonych na Ukrainie Kristina Kvien w przemówieniu do uczestników pierwszego spotkania młodzieży Kijowskiego Forum Bezpieczeństwa „Wschód-Wschód, Północ-Południe”, założonego przez Fundację Otwarta Ukraina Arsenija Jaceniuka, poinformował Ukrinform serwis prasowy funduszu.

5 miesięcy temu

W Kijowie odbyła się próba generalna parady z okazji Święta Niepodległości

W niedzielę na ulicy Chreszczatyk w Kijowie odbyła się próba generalna defilady wojskowej z okazji 30. rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości.

5 miesięcy temu

Zełenski - „Platforma Krymska" powinna zmusić Rosję do negocjacji w kwestii zwrotu Krymu

Uczestnicy „Platformy Krymskiej” od początku jej działalności zaczynają pisać nowy rozdział w historii Ukrainy – historię deokupacji Krymu - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia na inauguracyjnym szczycie „Platformy Krymskiej", informuje korespondent Ukrinform.

5 miesięcy temu

Narodowy Bank Ukrainy wyemitował pięć nowych monet z okazji Dnia Niepodległości

Z okazji Dnia Niepodległości Narodowy Bank Ukrainy wprowadzi do obiegu cztery monety okolicznościowe i jedną inwestycyjną.

6 miesięcy temu

Delegacja duńska z wizytą w punkcie kontrolnym „Zołote"

Delegacja Królestwa Danii pod przewodnictwem Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Królestwa Danii Ole Egberga Mikkelsena zapoznała się z sytuacją bezpieczeństwa w rejonie Operacji Połączonych Sił oraz spotkała się z przedstawicielami duńskiej grupy „Demining” - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

6 miesięcy temu

Na Morzu Czarnym rozpoczynają się międzynarodowe ćwiczenia morskie Sea Breeze

Ćwiczenia i patrole morskie Sea Breeze 2021, organizowane przez Ukraińską Marynarkę Wojenną i Szóstą Flotę Operacyjną Marynarki Wojennej USA, rozpoczynają się w regionie Morza Czarnego w poniedziałek 28 czerwca – napisało United States Navy na Twitterze, donosi Ukrinform.

8 miesięcy temu

W Polsce odbył się turniej piłkarski dla drużyn złożonych z ukraińskich imigrantów.

W Polsce w ośrodku treningowym klubu piłkarskiego „Legia” w Książenicach pod Warszawą w dniach 21-23 maja odbył się turniej Pucharu Polski w piłce nożnej dla drużyn złożonych z ukraińskich imigrantów. W turnieju wzięło udział 145 zawodników reprezentujących 12 uk

9 miesięcy temu

Eskalacja militarna - Kuleba zaproponował Unii Europejskiej plan powstrzymania Rosji

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej zaproponował plan działania mający na celu powstrzymanie dalszej eskalacji ze strony Rosji.

9 miesięcy temu

W Charkowie otwarto wystawę prac wielkanocnych „Cud wielkanocny”

W Charkowskim Regionalnym Organizacyjno-Metodycznym Centrum Kultury i Sztuki otwarto wystawę prac nauczycieli pisanek i ich uczniów „Wielkanocny cud”, donosi korespondent Ukrinform.

10 miesięcy temu

Cztery statki NATO wpłynęły do portu w Odessie

Do obszaru wodnego portu morskiego w Odessie wpłynęły cztery okręty drugiej grupy Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO SNMCMG2 (Standing NATO Mine Countermeasures Group 2) - donosi Ukrinform, powołując się na Ministerstwo Obrony Ukrainy.

11 miesięcy temu

Na Przykarpaciu rozstawiono 30 namiotów mobilnego szpitala

W obwodzie iwano-frankowskim otwarto mobilny szpital DSNS aby zapewnić opiekę medyczną pacjentom z COVID-19 – poinformowała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS), donosi Ukrinform.  

11 miesięcy temu

Dziś na Ukrainie obchodzony jest Dzień Bohaterów Niebiańskiej Sotni

W sobotę Ukraina obchodzi Dzień Bohaterów Niebiańskiej Sotni.

11 miesięcy temu

Podczas wizyty Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podpisano szereg dwustronnych dokumentów

Podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podpisano szereg ważnych dokumentów bilateralnych, mających na celu rozwój stosunków między oboma krajami - donosi Ukrinform, powołując się na informacje służby prasowej Prezydenta.  

11 miesięcy temu

Pożar w szpitalu w Zaporożu - tragedia wydarzyła się na oddziale intensywnej terapii oddziału COVID

W Zaporożu na oddziale intensywnej terapii regionalnego szpitala zakaźnego wybuchł pożar. Zginęło trzech pacjentów i lekarz – powiedział szef regionalnej administracji państwowej Ołeksandr Staruch, relacjonuje korespondent Ukrinform.

11 miesięcy temu

W tym roku ukraińska marynarka wojenna otrzyma tureckie drony Bayraktar TB2

W tym roku ukraińska marynarka wojenna otrzyma zestaw bezzałogowych statków powietrznych Bayraktar TB2 produkcji tureckiej - powiedział dowódca ukraińskiej marynarki wojennej kontradmirał Ołeksij Neiżpapa podczas spotkania roboczego z przedstawicielami tureckiej firmy Baykar Makina w Odessie - napisała ukraińska marynarka wojenna na swoim profilu na Facebooku.

1 rok temu

Podczas wizyty w Donbasie Przewodnicząca OBWE wyraziła poparcie dla Ukrainy

Przewodnicząca OBWE, szwedzka minister spraw zagranicznych Ann Linde, podczas wizyty na rejonie działania Operacji Sił Połączonych wyraziła pełne poparcie dla ukraińskiego dążenia do pokoju – napisała na Facebooku służba prasowa OSP, donosi Ukrinform.  

1 rok temu

Szmyhal spotkał się z Sandu - o czym rozmawiali

Premier Denys Szmyhal omówił z prezydent Mołdawii Maią Sandu realizację szeregu wspólnych projektów, donosi Ukrinform, powołując się na portal rządowy.

1 rok temu

Zełenski i Sandu - wspólne oświadczenie

Ukraina i Mołdawia opowiadają się za współpracą w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego, uznając za konieczne zwiększenie niezawodności i dywersyfikację dostaw energii elektrycznej i energii – napisano we wspólnym oświadczeniu prezydentów Ukrainy i Republiki Mołdawii Wołodymyra Zełenskiego i Mai Sandu, donosi Ukrinform w odniesieniu do informacji służby prasowej głowy państwa Ukrainy.  

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-