Zdjęcie

1 dzień temu

Ukraina i Słowacja mają wspólną wizję zagrożeń związanych z Nord Stream 2 – Zełenski

Ukrainę i Słowację łączy wspólna wizja bezpieczeństwa energetycznego Europy i zagrożeń związanych z projektem gazociągu Nord Stream-2 - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą w Bratysławie, donosi korespondent Ukrinform.  

2 dni temu

Zełenski spotkał się w Bratysławie z prezydent Słowacji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozpoczął w czwartek rano spotkanie z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą.  

3 dni temu

W sprawie sytuacji na Białorusi stanowiska Ukrainy i UE się zbiegają – Kuleba

Stanowiska Ukrainy i Unii Europejskiej w sprawie sytuacji na Białorusi są w zasadzie zbieżne - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba podczas wspólnej konferencji prasowej z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, Wysokim Przedstawicielem UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josepem Borrellem 22 września, donosi korespondent Ukrinform.

4 dni temu

Borrell spotkał się z Taranem, aby omówić współpracę między Ukrainą a UE

Wysoki Przedstawiciel UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josep Borrell planuje omówienie współpracy między Ukrainą a UE podczas spotkania z ukraińskim ministrem obrony Andrijem Taranem.

1 tydzień temu

Pierwsza wizyta międzynarodowa od wprowadzenia kwarantanny - Zełenski przybył do Austrii

Prezydent Wołodymyr Zełenski przybył do Republiki Austrii z oficjalną wizytą.  

2 tygodnie temu

Kliczko odwiedził jeden z głównych szpitali dla pacjentów z COVID-19

W razie potrzeby miasto może zrestrukturyzować oddziały w innych placówkach medycznych, zwiększając liczbę łóżek do leczenia pacjentów z COVID-19 – napisał na Facebooku prezydent Kijowa Witalij Kliczko, donosi Ukrinform.  

3 tygodnie temu

Ukraina i Polska podpisały deklarację o wymianie informacji w dziedzinie podatków

28 sierpnia 2020 roku Minister Finansów Ukrainy Serhij Marczenko i Minister Finansów RP Tadeusz Kościński podpisali Wspólną Deklarację o współpracy bilateralnej w zakresie wymiany informacji podatkowych – poinformowała służba prasowa Ministerstwa Finansów, donosi Ukrinform.

4 tygodnie temu

Pamięć o poległych bohaterach uczczono w pobliżu Monasteru św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach

Wydarzenia ku pamięci obrońców poległych w walce o niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy rozpoczęły się 29 sierpnia pod Ścianą Pamięci na placu przy Katedrze św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach.

1 miesiąc temu

W Warszawie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Bohaterom Niebiańskiej Sotni i ofiarom rosyjskiej agresji

Ambasada Ukrainy w Polsce uroczyście otworzyła na swojej fasadzie tablicę pamiątkową poświęconą Bohaterom Niebiańskiej Sotni, zabitym żołnierzom, ochotnikom i wolontariuszom oraz wszystkim ofiarom rosyjskiej agresji.  

1 miesiąc temu

Szachtar pokonał Wolfsburg i doszedł do ćwierćfinału Ligi Europy UEFA

Piłkarze Szachtara Donieck pomyślnie przeszli przez 1/8 finału Ligi Europejskiej UEFA.  

1 miesiąc temu

Ukroboronprom pokazał cykl produkcyjny całej linii stacji radarowych

Zespół państwowego koncernu Ukroboronprom i NPK Iskra przedstawiły koncepcję pierwszej sektorowej jednostki biznesowej, która ma powstać jako model korporatyzacji państwowych przedsiębiorstw przemysłu obronnego.

1 miesiąc temu

Ponad 20 statków i 2000 żołnierzy - na Morzu Czarnym ukończono ćwiczenia Sea Breeze

Zakończyły się 20. międzynarodowe ćwiczenia Sea Breeze na Morzu Czarnym – donosi Ministerstwo Obrony.  

1 miesiąc temu

Kuleba i Czaputowicz uroczyście otworzyli nowy budynek ambasady Ukrainy w Warszawie

Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba wraz ze swoim polskim odpowiednikiem Jackiem Czaputowiczem wzięli udział w ceremonii otwarcia nowej siedziby Ambasady Ukrainy w Polsce: w Warszawie, w którym znajduje się wydział konsularny ambasady – donosi korespondent Ukrinform.

2 miesiące temu

W Ukrinform otwarto wystawę „Shut UP! Głos demokracji jest zagrożony”

W ramach kampanii informacyjnej na rzecz dziennikarzy publicznych uwięzionych na Krymie i Donbasie, zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych wspólnie z organizacjami pozarządowymi, otwarto wystawę plakatów ukraińskiego artysty Mykoły Kowalenki „Shut UP! Głos demokracji jest zagrożony” - donosi korespondent Ukrinform.

2 miesiące temu

W Argentynie Ukraińcy ozdabiają maski ochronne wyszywanką

Specjalistki od wyszywanki ukraińskiej z argentyńskiego miasta Avellaneda zaprezentowali prace wykonane od początku roku, w tym zdobione maski ochronne.

2 miesiące temu

Polscy Ukraińcy przekazali Ukrainie kolejną pomoc

Ukraińscy oraz polscy wolontariusze przekazali z Polski na Ukrainę kolejną porcję leków i pomocy dla rodzin – napisał na Facebooku przewodniczący szczecińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce (ZUP), Jan (Iwan) Syrnyk.

2 miesiące temu

Służba bezpieczeństwa zatrzymała agenta FSB, który przygotowywał atak terrorystyczny w obwodzie ługańskim

W rejonie działania Operacji Sił Połączonych funkcjonariusze kontrwywiadu SBU z udziałem bojowników Special Group "Alpha" zatrzymali agenta FSB Federacji Rosyjskiej, który przyjechał z tymczasowo okupowanych terytoriów, aby popełnić akt terrorystyczny w krytycznym obiekcie infrastrukturalnym w obwodzie ługańskim – donosi służba prasowa SBU.

2 miesiące temu

Wielka Brytania przekazała ukraińskiej straży granicznej 10 quadcopterów

Dziesięć nowych quadcopterów DJI MAVIC różnych modyfikacji, o łącznej wartości ponad 1,2 miliona hrywien, odprawiony zostanie w celu ochrony granicy państwowej z Ukrainą – donosi Służba Straży Granicznej.

2 miesiące temu

Ukraina walczy o przywrócenie zaufania inwestorów zagranicznych – Stefaniszyna

Ukraina rozumie problemy inwestorów zagranicznych i robi wszystko, aby przywrócić ich zaufanie - oświadczyła wicepremier ds. Integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy Olha Stefaniszyna w swoim wideo przemówieniu podczas konferencji w Berlinie z okazji 20. rocznicy Forum Niemiecko-Ukraińskiego, donosi korespondent Ukrinform.

3 miesiące temu

Kuleba, Czubarow i Dżemilew zawiesili flagę krymsko-tatarską w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Flaga Tatarów krymskich została uroczyście powieszona na maszcie w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy w Kijowie.

3 miesiące temu

Rozmiary katastrofy: Szmyhal i Awakow obejrzeli najbardziej dotknięte obszary

Premier Ukrainy Denys Szmyhal i minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow przeprowadzili monitoring lotniczy najbardziej zalanych obszarów zachodniej Ukrainy – napisała służba prasowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Facebooku.

3 miesiące temu

W Browarach strzelali przedsiębiorcy i nielegalni przewoźnicy

W Browarach, w pobliżu Kijowa doszło do strzelaniny między przedsiębiorcami a nielegalnymi przewoźnikami.

4 miesiące temu

Prezydent Duda podziękował Zełenskiemu za wyszywankę

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca przekazał wyszywanki od pary prezydenckiej Wołodymyra i Oleny Zełenskich prezydentowi RP Andrzejowi Duda i jego żonie Agacie.

4 miesiące temu

Ukraińscy czołgiści w rejonie OSP uczestniczyli w szkoleniach ze strzelania

Na jednym z poligonów Sił Połączonych w obszarze wycofania, żołnierze - czołgiści strzelali z czołgu – donosi służba prasowa Ministerstwa Obrony.  

4 miesiące temu

Na granicy z Polską skonfiskowano prawie 200 000 rękawic ochronnych

Około 200 000 rękawic polietylenowych, które podlegają zakazowi wywozu z Ukrainy, próbowano przewieźć przez granicę ukraińsko-polską – donosi Służba Graniczna.  

5 miesięcy temu

„Mrija” dostarczył ładunek na Ukrainę, który może być włączony do Księgi Rekordów Guinnessa – Zełenski

Samolot transportowy „Mrija” An-225 dostarczył na Ukrainę ładunek medyczny z Chin, który objętościowo może zostać włączony do Księgi Rekordów Guinnessa - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej po przybyciu samolotu, którego lądowanie było transmitowane na żywo na stronie biura szefa państwa na Facebooku, donosi Ukrinform.

5 miesięcy temu

Policja odnotowała 19 naruszeń kwarantanny podczas nocnych nabożeństw

Policja odnotowała 19 przypadków naruszeń kwarantanny podczas świąt wielkanocnych w całym kraju - donosi policja narodowa Ukrainy na Facebooku.

5 miesięcy temu

Na Ukrainie rozpoczęły się wojskowe ćwiczenia taktyczne

Aby sprawdzić gotowość do wykonania zadań, rozpoczęto planowane ćwiczenia taktyczne w zachodniej części Ukrainy z udziałem wszystkich elementów ukraińskich sił zbrojnych – donosi serwis prasowy Ministerstwa Obrony.

5 miesięcy temu

Pojazd pancerny Kozak-2M1 trafił do uzbrojenia armii ukraińskiej

Pojazd pancerny Kozak-2M1, opracowany i produkowany masowo przez kijowską organizację pozarządową, został przyjęty na uzbrojenie przez Siły Zbrojne Ukrainy.

5 miesięcy temu

Wolontariusze z Warszawy zbierają pomoc dla ukraińskich lekarzy

Wolontariusze warszawskiej Inicjatywy Bohaterów Majdanu, którzy corocznie prowadzą kampanię „Święta bez taty”, pomagają lekarzom ukraińskich szpitali, którzy stoją na czele walki z koronawirusem.

6 miesięcy temu

Samolot z testami na koronawirusa przybył na Ukrainę

Samolot IL-76 przywiózł na lotnisko Boryspil z chińskiego miasta Kanton dużą partię testów dla wykrycia infekcji koronawirusem - informuje strona Prezydenta Ukrainy.

7 miesięcy temu

„To naprawdę wow!” - Zełenska odwiedziła wystawę o Ukrainie

Pierwsza dama Olena Zełenska udała się na wystawę Ukraina WOW.

7 miesięcy temu

W polskim Sejmie otwarta została wystawa rysunków Suszczenko

W Sejmie RP otwarto wystawę rysunków korespondenta Ukrinformu, byłego więźnia Kremla Romana Suszczenko.  

7 miesięcy temu

Zełenski i jego żona odwiedzili Kaplicę Sykstyńską i katedrę św. Piotra

Podczas oficjalnej wizyty w Watykanie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i jego żona Olena odwiedzili muzea, kaplicę Sykstyńską i katedrę św. Piotra – donosi służba prasowa prezydenta.

7 miesięcy temu

Prawie 30 ukraińskich firm bierze udział w targach Fruit logistica w Berlinie

Blisko 30 ukraińskich firm bierze udział w specjalistycznych targach Fruit logistica 2020, które odbywają się w Berlinie w dniach 5-7 lutego.  

7 miesięcy temu

Ukrzaliznyca i Deutsche Bahn podpisały memorandum

Ukrzaliznyca i Deutsche Bahn podpisały protokół ustaleń.

7 miesięcy temu

Urzędnika Sekretariatu Gabinetu Ministrów zatrzymano za wymuszenie 2,5 miliona łapówki

Śledczy z wydziału terytorialnego Państwowego Biura Śledczego z siedzibą w Kijowie zatrzymali szefa jednego z departamentów Sekretariatu Gabinetu Ministrów za wyłudzenie i przyjęcie 2,5 miliona UAH łapówki.

7 miesięcy temu

Forum „Europa-Ukraina” rozpoczyna się w polskim Rzeszowie

13. Forum Europa-Ukraina rozpoczyna się w Rzeszowie w południowo-wschodniej Polsce.

7 miesięcy temu

Zełenski spotkał się z Erdoganem w Pałacu Maryjskim

Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z prezydentem Republiki Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem podczas jego wizyty na Ukrainie.

7 miesięcy temu

Piosenki, muzea i kino - we Lwowie odbył się Festiwal Kultury Huculskiej

Festiwal Kultury Huculskiej pod hasłem „Kultura Huculska jednoczy Ukrainę” odbywa się we niedzielę we Lwowie – donosi służba prasowa rady miasta.

7 miesięcy temu

W Polsce Zełenski spotkał się z byłymi więźniami obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau

Podczas wizyty roboczej w Polsce prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z byłymi więźniami nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau – napisano na stronie internetowej Prezydenta.

8 miesięcy temu

Jak Ukraina obchodziła Dzień Jedności

22 stycznia, w dniu ogłoszenia w 1919 r. Aktu o połączeniu Ukraińskiej Republiki Ludowej i Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, obchodzony jest Dzień Jedności Ukrainy.

8 miesięcy temu

Prezydent uczcił pamięć „Cyborgów” w Ministerstwie Obrony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uczestniczy w uczczeniu pamięci „cyborgów”, którzy zginęli podczas bohaterskiej obrony międzynarodowego lotniska w Doniecku – donosi korespondent Ukrinform.

8 miesięcy temu

Chrześcijanie obrządku wschodniego wczoraj obchodzili Objawienie Pańskie

19 stycznia chrześcijanie obrządku wschodniego obchodzili Chrzest Pański lub Objawienie Pańskie.

8 miesięcy temu

Delegacja Ukrainy bierze udział w „Zielonym Tygodniu” w Berlinie

Delegacja ukraińska na czele z kierownictwem Ministerstwa Gospodarki uczestniczy w Światowym Forum Żywności i Rolnictwa w ramach „Zielonego Tygodnia 2020” (Berlin) – donosi służba prasowa Ministerstwa Gospodarki.

8 miesięcy temu

Dzisiaj Ukraińcy obchodzą Szczodry Wieczór i Stary Nowy Rok

8 miesięcy temu

Putin i Erdogan uruchamiają Turkish Stream omijając Ukrainę

W Stambule uruchomiono gazociąg Turkish Stream omijający Ukrainę.

9 miesięcy temu

Ukraina testuje kosmiczny aparat do teledetekcji Ziemi „Sicz-2-1"

W tym roku Biuro Projektowe „Piwdenne” zakończyło montaż aparatu kosmicznego „Sicz-2-1” do teledetekcji.  

9 miesięcy temu

Ukraina i Rosja są na drodze do podpisania umowy tranzytowej

Minister Energetyki i Ochrony Środowiska Ukrainy Ołeksij Orżel i jego rosyjski odpowiednik Aleksander Nowak w Berlinie mówili o wynikach negocjacji w sprawie tranzytu gazu.  

9 miesięcy temu

Na spotkaniu Zełenskiego i Alijewa podpisano szereg umów

Ukraina i Azerbejdżan podpisały umowy dotyczące regulacji warunków prowadzenia działalności gospodarczej, bezpieczeństwa informacji i umów partnerskich między niektórymi miastami.  

9 miesięcy temu

W Warszawie odbyły się Ukraińskie Targi Bożonarodzeniowe

Setki osób odwiedziło Dom Ukraiński w Warszawie w niedzielę 15 grudnia, gdzie odbył się Ukraiński Jarmark Bożonarodzeniowy.

9 miesięcy temu

Aktywiści na Bankowej - prezydent nie przekroczył „czerwonych linii”

Uczestnicy akcji „Warta na Bankowej” uważają, że prezydent Ukrainy nie przekroczył „czerwonych linii” na szczycie w Paryżu.

9 miesięcy temu

Zełenski i premier Szwecji spotkali się z mediami

Prezydent Wołodymyr Zełenski spotyka się ze szwedzkim premierem Stefanem Loefvenem, który przebywa podczas roboczej wizyty na Ukrainie, spotkali się z przedstawicielami mediów – napisało Biuro Prezydenta na Facebooku.  

9 miesięcy temu

Zełenski spotykał się z premierem Szwecji

Prezydent Wołodymyr Zełenski spotykał się w Pałacu Maryjskim ze szwedzkim premierem Stefanem Loefvenem, który przebywa na Ukrainie podczas roboczej wizyty – donosi służba prasowa prezydenta.

9 miesięcy temu

Ukraina pokazała OBWE, w jakim stanie Rosja zwróciła statki

Rosja zwróciła nielegalnie zajęte statki Sił Zbrojnych Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej w stanie niezdatnym do użytku - powiedział zastępca stałego przedstawiciela Ukrainy przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu Ihor Łossowski podczas spotkania Forum OBWE ds. Współpracy 27 listopada w Wiedniu, donosi korespondent Ukrinform.

10 miesięcy temu

W polskim Parlamencie chcą zorganizować spotkanie z byłymi więźniami Kremla

W polskim parlamencie powinna się odbyć duża konferencja z udziałem byłych kremlowskich więźniów politycznych, aby omówić zbrodnie rosyjskiego systemu totalitarnego i działania Rosji we wschodniej Ukrainie - powiedział wicemarszałek Senatu RP Mariusz Kamiński podczas spotkania z byłym kremlowskim więźniem politycznym Romanem Suszczenko i ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą - donosi korespondent Ukrinform.

10 miesięcy temu

Sencow odebrał Nagrodę im. Sacharowa

Były więzień polityczny Kremla ukraiński reżyser Ołeh Sencow osobiście odebrał nagrodę Parlamentu Europejskiego im. Andrieja Sacharowa za wolność myśli, przyznaną mu w ubiegłym roku.  

10 miesięcy temu

Poroszenko na forum bezpieczeństwa w Halifaksie wzywa Zachód, aby nie ufali Putinowi

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko apeluje do Zachodu, aby nie ufał przywódcy Rosji Władimirowi Putinowi.

10 miesięcy temu

Zełenski - o Hołodomorze: Ludzkość nie wymyśliła jeszcze słów, aby przekazać ból Ukraińców

Prezydent Wołodymyr Zełenski podkreślił, że ​​w historii Ukrainy istnieją fakty bardzo bolesne do zapamiętania, ale których nie można zapomnieć.  

10 miesięcy temu

W Polsce odbył się festiwal „Ukraina w centrum Lublina”

Coroczny festiwal „Ukraina w centrum Lublina” odbył się po raz dwunasty w Polsce, oferując paletę wydarzeń kulturalnych - donosi służba prasowa Konsulatu Generalnego Ukrainy w Lublinie.  

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-