Zdjęcie

2 tygodnie temu

W Polsce odbył się turniej piłkarski dla drużyn złożonych z ukraińskich imigrantów.

W Polsce w ośrodku treningowym klubu piłkarskiego „Legia” w Książenicach pod Warszawą w dniach 21-23 maja odbył się turniej Pucharu Polski w piłce nożnej dla drużyn złożonych z ukraińskich imigrantów. W turnieju wzięło udział 145 zawodników reprezentujących 12 uk

1 miesiąc temu

Eskalacja militarna - Kuleba zaproponował Unii Europejskiej plan powstrzymania Rosji

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej zaproponował plan działania mający na celu powstrzymanie dalszej eskalacji ze strony Rosji.

1 miesiąc temu

W Charkowie otwarto wystawę prac wielkanocnych „Cud wielkanocny”

W Charkowskim Regionalnym Organizacyjno-Metodycznym Centrum Kultury i Sztuki otwarto wystawę prac nauczycieli pisanek i ich uczniów „Wielkanocny cud”, donosi korespondent Ukrinform.

3 miesiące temu

Cztery statki NATO wpłynęły do portu w Odessie

Do obszaru wodnego portu morskiego w Odessie wpłynęły cztery okręty drugiej grupy Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO SNMCMG2 (Standing NATO Mine Countermeasures Group 2) - donosi Ukrinform, powołując się na Ministerstwo Obrony Ukrainy.

3 miesiące temu

Na Przykarpaciu rozstawiono 30 namiotów mobilnego szpitala

W obwodzie iwano-frankowskim otwarto mobilny szpital DSNS aby zapewnić opiekę medyczną pacjentom z COVID-19 – poinformowała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS), donosi Ukrinform.  

3 miesiące temu

Dziś na Ukrainie obchodzony jest Dzień Bohaterów Niebiańskiej Sotni

W sobotę Ukraina obchodzi Dzień Bohaterów Niebiańskiej Sotni.

3 miesiące temu

Podczas wizyty Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podpisano szereg dwustronnych dokumentów

Podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podpisano szereg ważnych dokumentów bilateralnych, mających na celu rozwój stosunków między oboma krajami - donosi Ukrinform, powołując się na informacje służby prasowej Prezydenta.  

4 miesiące temu

Pożar w szpitalu w Zaporożu - tragedia wydarzyła się na oddziale intensywnej terapii oddziału COVID

W Zaporożu na oddziale intensywnej terapii regionalnego szpitala zakaźnego wybuchł pożar. Zginęło trzech pacjentów i lekarz – powiedział szef regionalnej administracji państwowej Ołeksandr Staruch, relacjonuje korespondent Ukrinform.

4 miesiące temu

W tym roku ukraińska marynarka wojenna otrzyma tureckie drony Bayraktar TB2

W tym roku ukraińska marynarka wojenna otrzyma zestaw bezzałogowych statków powietrznych Bayraktar TB2 produkcji tureckiej - powiedział dowódca ukraińskiej marynarki wojennej kontradmirał Ołeksij Neiżpapa podczas spotkania roboczego z przedstawicielami tureckiej firmy Baykar Makina w Odessie - napisała ukraińska marynarka wojenna na swoim profilu na Facebooku.

4 miesiące temu

Podczas wizyty w Donbasie Przewodnicząca OBWE wyraziła poparcie dla Ukrainy

Przewodnicząca OBWE, szwedzka minister spraw zagranicznych Ann Linde, podczas wizyty na rejonie działania Operacji Sił Połączonych wyraziła pełne poparcie dla ukraińskiego dążenia do pokoju – napisała na Facebooku służba prasowa OSP, donosi Ukrinform.  

5 miesięcy temu

Szmyhal spotkał się z Sandu - o czym rozmawiali

Premier Denys Szmyhal omówił z prezydent Mołdawii Maią Sandu realizację szeregu wspólnych projektów, donosi Ukrinform, powołując się na portal rządowy.

5 miesięcy temu

Zełenski i Sandu - wspólne oświadczenie

Ukraina i Mołdawia opowiadają się za współpracą w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego, uznając za konieczne zwiększenie niezawodności i dywersyfikację dostaw energii elektrycznej i energii – napisano we wspólnym oświadczeniu prezydentów Ukrainy i Republiki Mołdawii Wołodymyra Zełenskiego i Mai Sandu, donosi Ukrinform w odniesieniu do informacji służby prasowej głowy państwa Ukrainy.  

5 miesięcy temu

Rzadkie zdjęcia rysia w naturze zostały zrobione na Przykarpaciu

W Przykarpaciu fotograf Myron Marecki zdołał uchwycić rysia żyjącego w Gorganach.

5 miesięcy temu

Po raz pierwszy państwo zamawia trzy samoloty An-178 z „Antonowa” dla wojska - Zełenskiego

Ministerstwo Obrony i Przedsiębiorstwo Państwowe „Antonow” podpisały memorandum o współpracy w sprawie budowy samolotów na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy.

6 miesięcy temu

Zaria pokonała Leicester w meczu Ligi Europy UEFA

Piłkarze Zarii Ługańsk pokonali angielski Leicester w meczu piątej rundy fazy grupowej Ligi Europy UEFA.

6 miesięcy temu

W obwodzie donieckim trwają prace konserwatorskie na obiektach infrastrukturalnych – sztab OSP

W obwodzie donieckim w obszarze OSP trwają prace związane z kontrolą jakości wód podziemnych oraz remont mostu nad torami kolejowymi autostrady Charków-Debalcewo – poinformowała służba prasowa sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

6 miesięcy temu

W Winnicy otwarto wystawę o sojuszu polsko-ukraińskim podczas rewolucji ukraińskiej

W Winnicy otwarto wystawę z okazji Święta Niepodległości Polski „Za naszą i waszą wolność. Sojusz polsko-ukraiński 1920 r. Braterstwo broni w obliczu agresji bolszewickiej".  

7 miesięcy temu

W Kijowie na przystanek autobusowy wjechała taksówka, dwóch zabitych

W stolicy w piątek rano samochód firmy „Uber” wjechał na przystanek komunikacji miejskiej i uderzył w trzech pieszych, dwóch zmarło w wyniku odniesionych obrażeń.  

7 miesięcy temu

Służby ratownicze z obwodu donieckiego otrzymały specjalne pojazdy, „quadcoptery” i zestawy do rozminowywania

Służby ratownicze z obwodu donieckiego otrzymały nowy sprzęt - pojazdy ratownicze, ciężarówkę Mitsubishi, a także sprzęt do nurkowania, sprzęt łączności, „quadcoptery”, zestawy do rozminowywania i inne - poinformowała Dyrekcja Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy w obwodzie donieckim, donosi Ukrinform,  

7 miesięcy temu

Zełenski - Na granicy nie powinno być słabego punktu, to kwestia bezpieczeństwa narodowego

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas roboczej podróży do obwodu ługańskiego odwiedził biuro inspektorów służby granicznej „Rozsypne” - podaje Biuro Prezydenta, donosi Ukrinform.  

7 miesięcy temu

Zełenski o wymianie - Ukraina przesłała listy, czekamy na odpowiedź

Ukraina przekazała spiski do wymiany więźniów Specjalnemu Przedstawicielowi OBWE w Trójstronnej Grupie Kontaktowej Heidi Grau i oczekuje na odpowiedź drugiej strony - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas spotkania z dziennikarzami na punkcie kontrolnym „Szczastia” w Donbasie - donosi korespondent Ukrinform.

7 miesięcy temu

Zełenski i Duda w Odessie uczcili pamięć Lecha Kaczyńskiego

Prezydent Wołodymyr Zełenski oraz Prezydent RP Andrzej Duda i jego żona w Odessie uczcili pamięć Prezydenta RP w latach 2005-2010 Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie lotniczej w 2010 roku - poinformowała prezydencka służba prasowa, donosi Ukrinformu.

8 miesięcy temu

Ukraina proponuje Polsce rozszerzenie formatu „Trójkąta Lubelskiego”

Premier Ukrainy Denys Szmyhal zaproponował Prezydentowi RP Andrzejowi Dudie rozszerzenie formatu „Trójkąta Lubelskiego” o możliwość spotkań szefów rządów Ukrainy, Polski i Litwy.

8 miesięcy temu

Ukraina i Unia Europejska podpisały w Brukseli sześć umów

Przedstawiciele Ukrainy i Unii Europejskiej przy okazji szczytu podpisali 6 umów o przewidywanej wartości finansowania prawie 400 mln euro.  

8 miesięcy temu

Zełenski - 2021 będzie początkiem reżimu "paper less" - żadnego więcej papieru

Ukraina w przyszłym roku zacznie przystępować do reżimu "paper less", który oznacza, że władze publiczne przestaną żądać od obywateli papierowych zaświadczeń lub innych dokumentów w celu uzyskania usług publicznych - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia na prezentacji nowych serwisów i usług cyfrowych „Diia Summit” - informuje korespondent Ukrinform.  

8 miesięcy temu

Ministrowie Obrony Ukrainy, Polski i Litwy obchodzili 5. rocznicę powstania LITPOLUKRBRIG

Szefowie Ministerstw Obrony Ukrainy, Polski i Litwy: Andrij Taran, Mariusz Błaszczak i Raimundas Karoblis wzięli udział w obchodach, poświęconych 5. rocznicy utworzenia międzynarodowej litewsko-polsko-ukraińskiej brygady LITPOLUKRBRIG.  

8 miesięcy temu

Prawie 19 tysięcy hektarów lasów ucierpiało w wyniku pożarów w obwodzie ługańskim

Prawie 19000 hektarów plantacji leśnych, szereg osad i 250-300 domów zostało zniszczonych przez pożar. Jest jeszcze kilka miejsc, w których gaszone są pożary.

8 miesięcy temu

Ukraina i Słowacja mają wspólną wizję zagrożeń związanych z Nord Stream 2 – Zełenski

Ukrainę i Słowację łączy wspólna wizja bezpieczeństwa energetycznego Europy i zagrożeń związanych z projektem gazociągu Nord Stream-2 - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą w Bratysławie, donosi korespondent Ukrinform.  

8 miesięcy temu

Zełenski spotkał się w Bratysławie z prezydent Słowacji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozpoczął w czwartek rano spotkanie z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą.  

8 miesięcy temu

W sprawie sytuacji na Białorusi stanowiska Ukrainy i UE się zbiegają – Kuleba

Stanowiska Ukrainy i Unii Europejskiej w sprawie sytuacji na Białorusi są w zasadzie zbieżne - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba podczas wspólnej konferencji prasowej z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, Wysokim Przedstawicielem UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josepem Borrellem 22 września, donosi korespondent Ukrinform.

8 miesięcy temu

Borrell spotkał się z Taranem, aby omówić współpracę między Ukrainą a UE

Wysoki Przedstawiciel UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josep Borrell planuje omówienie współpracy między Ukrainą a UE podczas spotkania z ukraińskim ministrem obrony Andrijem Taranem.

8 miesięcy temu

Pierwsza wizyta międzynarodowa od wprowadzenia kwarantanny - Zełenski przybył do Austrii

Prezydent Wołodymyr Zełenski przybył do Republiki Austrii z oficjalną wizytą.  

9 miesięcy temu

Kliczko odwiedził jeden z głównych szpitali dla pacjentów z COVID-19

W razie potrzeby miasto może zrestrukturyzować oddziały w innych placówkach medycznych, zwiększając liczbę łóżek do leczenia pacjentów z COVID-19 – napisał na Facebooku prezydent Kijowa Witalij Kliczko, donosi Ukrinform.  

9 miesięcy temu

Ukraina i Polska podpisały deklarację o wymianie informacji w dziedzinie podatków

28 sierpnia 2020 roku Minister Finansów Ukrainy Serhij Marczenko i Minister Finansów RP Tadeusz Kościński podpisali Wspólną Deklarację o współpracy bilateralnej w zakresie wymiany informacji podatkowych – poinformowała służba prasowa Ministerstwa Finansów, donosi Ukrinform.

9 miesięcy temu

Pamięć o poległych bohaterach uczczono w pobliżu Monasteru św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach

Wydarzenia ku pamięci obrońców poległych w walce o niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy rozpoczęły się 29 sierpnia pod Ścianą Pamięci na placu przy Katedrze św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach.

9 miesięcy temu

W Warszawie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Bohaterom Niebiańskiej Sotni i ofiarom rosyjskiej agresji

Ambasada Ukrainy w Polsce uroczyście otworzyła na swojej fasadzie tablicę pamiątkową poświęconą Bohaterom Niebiańskiej Sotni, zabitym żołnierzom, ochotnikom i wolontariuszom oraz wszystkim ofiarom rosyjskiej agresji.  

10 miesięcy temu

Szachtar pokonał Wolfsburg i doszedł do ćwierćfinału Ligi Europy UEFA

Piłkarze Szachtara Donieck pomyślnie przeszli przez 1/8 finału Ligi Europejskiej UEFA.  

10 miesięcy temu

Ukroboronprom pokazał cykl produkcyjny całej linii stacji radarowych

Zespół państwowego koncernu Ukroboronprom i NPK Iskra przedstawiły koncepcję pierwszej sektorowej jednostki biznesowej, która ma powstać jako model korporatyzacji państwowych przedsiębiorstw przemysłu obronnego.

10 miesięcy temu

Ponad 20 statków i 2000 żołnierzy - na Morzu Czarnym ukończono ćwiczenia Sea Breeze

Zakończyły się 20. międzynarodowe ćwiczenia Sea Breeze na Morzu Czarnym – donosi Ministerstwo Obrony.  

10 miesięcy temu

Kuleba i Czaputowicz uroczyście otworzyli nowy budynek ambasady Ukrainy w Warszawie

Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba wraz ze swoim polskim odpowiednikiem Jackiem Czaputowiczem wzięli udział w ceremonii otwarcia nowej siedziby Ambasady Ukrainy w Polsce: w Warszawie, w którym znajduje się wydział konsularny ambasady – donosi korespondent Ukrinform.

10 miesięcy temu

W Ukrinform otwarto wystawę „Shut UP! Głos demokracji jest zagrożony”

W ramach kampanii informacyjnej na rzecz dziennikarzy publicznych uwięzionych na Krymie i Donbasie, zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych wspólnie z organizacjami pozarządowymi, otwarto wystawę plakatów ukraińskiego artysty Mykoły Kowalenki „Shut UP! Głos demokracji jest zagrożony” - donosi korespondent Ukrinform.

10 miesięcy temu

W Argentynie Ukraińcy ozdabiają maski ochronne wyszywanką

Specjalistki od wyszywanki ukraińskiej z argentyńskiego miasta Avellaneda zaprezentowali prace wykonane od początku roku, w tym zdobione maski ochronne.

10 miesięcy temu

Polscy Ukraińcy przekazali Ukrainie kolejną pomoc

Ukraińscy oraz polscy wolontariusze przekazali z Polski na Ukrainę kolejną porcję leków i pomocy dla rodzin – napisał na Facebooku przewodniczący szczecińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce (ZUP), Jan (Iwan) Syrnyk.

11 miesięcy temu

Służba bezpieczeństwa zatrzymała agenta FSB, który przygotowywał atak terrorystyczny w obwodzie ługańskim

W rejonie działania Operacji Sił Połączonych funkcjonariusze kontrwywiadu SBU z udziałem bojowników Special Group "Alpha" zatrzymali agenta FSB Federacji Rosyjskiej, który przyjechał z tymczasowo okupowanych terytoriów, aby popełnić akt terrorystyczny w krytycznym obiekcie infrastrukturalnym w obwodzie ługańskim – donosi służba prasowa SBU.

11 miesięcy temu

Wielka Brytania przekazała ukraińskiej straży granicznej 10 quadcopterów

Dziesięć nowych quadcopterów DJI MAVIC różnych modyfikacji, o łącznej wartości ponad 1,2 miliona hrywien, odprawiony zostanie w celu ochrony granicy państwowej z Ukrainą – donosi Służba Straży Granicznej.

11 miesięcy temu

Ukraina walczy o przywrócenie zaufania inwestorów zagranicznych – Stefaniszyna

Ukraina rozumie problemy inwestorów zagranicznych i robi wszystko, aby przywrócić ich zaufanie - oświadczyła wicepremier ds. Integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy Olha Stefaniszyna w swoim wideo przemówieniu podczas konferencji w Berlinie z okazji 20. rocznicy Forum Niemiecko-Ukraińskiego, donosi korespondent Ukrinform.

11 miesięcy temu

Kuleba, Czubarow i Dżemilew zawiesili flagę krymsko-tatarską w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Flaga Tatarów krymskich została uroczyście powieszona na maszcie w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy w Kijowie.

11 miesięcy temu

Rozmiary katastrofy: Szmyhal i Awakow obejrzeli najbardziej dotknięte obszary

Premier Ukrainy Denys Szmyhal i minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow przeprowadzili monitoring lotniczy najbardziej zalanych obszarów zachodniej Ukrainy – napisała służba prasowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Facebooku.

1 rok temu

W Browarach strzelali przedsiębiorcy i nielegalni przewoźnicy

W Browarach, w pobliżu Kijowa doszło do strzelaniny między przedsiębiorcami a nielegalnymi przewoźnikami.

1 rok temu

Prezydent Duda podziękował Zełenskiemu za wyszywankę

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca przekazał wyszywanki od pary prezydenckiej Wołodymyra i Oleny Zełenskich prezydentowi RP Andrzejowi Duda i jego żonie Agacie.

1 rok temu

Ukraińscy czołgiści w rejonie OSP uczestniczyli w szkoleniach ze strzelania

Na jednym z poligonów Sił Połączonych w obszarze wycofania, żołnierze - czołgiści strzelali z czołgu – donosi służba prasowa Ministerstwa Obrony.  

1 rok temu

Na granicy z Polską skonfiskowano prawie 200 000 rękawic ochronnych

Około 200 000 rękawic polietylenowych, które podlegają zakazowi wywozu z Ukrainy, próbowano przewieźć przez granicę ukraińsko-polską – donosi Służba Graniczna.  

1 rok temu

„Mrija” dostarczył ładunek na Ukrainę, który może być włączony do Księgi Rekordów Guinnessa – Zełenski

Samolot transportowy „Mrija” An-225 dostarczył na Ukrainę ładunek medyczny z Chin, który objętościowo może zostać włączony do Księgi Rekordów Guinnessa - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej po przybyciu samolotu, którego lądowanie było transmitowane na żywo na stronie biura szefa państwa na Facebooku, donosi Ukrinform.

1 rok temu

Policja odnotowała 19 naruszeń kwarantanny podczas nocnych nabożeństw

Policja odnotowała 19 przypadków naruszeń kwarantanny podczas świąt wielkanocnych w całym kraju - donosi policja narodowa Ukrainy na Facebooku.

1 rok temu

Na Ukrainie rozpoczęły się wojskowe ćwiczenia taktyczne

Aby sprawdzić gotowość do wykonania zadań, rozpoczęto planowane ćwiczenia taktyczne w zachodniej części Ukrainy z udziałem wszystkich elementów ukraińskich sił zbrojnych – donosi serwis prasowy Ministerstwa Obrony.

1 rok temu

Pojazd pancerny Kozak-2M1 trafił do uzbrojenia armii ukraińskiej

Pojazd pancerny Kozak-2M1, opracowany i produkowany masowo przez kijowską organizację pozarządową, został przyjęty na uzbrojenie przez Siły Zbrojne Ukrainy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-