Wydarzenia kryminalne

08 września 2020

21 lipca 2020

W Łucku uzbrojony mężczyzna grozi wysadzeniem autobusu z zakładnikami

W Łucku uzbrojony mężczyzna grozi wysadzeniem autobusu z zakładnikami

W centrum Łucka uzbrojony mężczyzna wziął wziął jako zakładników 20 pasażerów miejskiego autobusu – donosi lokalna gazeta „Konkurent”.

"W centrum Łucka nieznany człowiek wziął za zakładników pasażerów autobusu i zagroził, że go wysadzi. Sam zgłosił to na policję 21 lipca. Przestępca powiedział, że ma granaty i inną broń automatyczną" - czytamy w oświadczeniu.

W publikacji cytuje się szefa Policji obwodu Wołyńskiego Jurija Kroszkę, który zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą.

"Sytuacja jest pod kontrolą. Centrum miasta jest zablokowane, staramy się nie wpuszczać tam cywilów, żeby nikt nie został ranny. Mieszkańcy Łucka i goście proszeni są o wyrozumiałość, nie zbliżanie się, ponieważ usłyszano dźwięk przypominający strzał" - powiedział Kroszko i dodał, że mężczyzna w ten sposób protestuje przeciwko systemowi. Rzekomo opublikował swoje żądania na Twitterze, teraz policja monitoruje jego stronę, próbując do niego zadzwonić.

av

20 lipca 2020

Były szef Ukravtodoru został zatrzymany w Polsce

Były szef Ukravtodoru został zatrzymany w Polsce

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) zatrzymało byłego polskiego ministra transportu, który później stał na czele Państwowej Służby Drogowej Ukrainy, Sławomira Nowaka, za korupcję i działalność w organizacji przestępczej - donosi służba prasowa CBA.

29 maja 2020

15 kwietnia 2020

Zełenskiego pozytywnie ocenia około 44% Ukraińców

Zełenskiego pozytywnie ocenia około 44% Ukraińców

Większość Ukraińców rozpoznaje Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który jest pozytywnie oceniany przez około 44% ankietowanych, oraz Ministra Spraw Wewnętrznych Arsena Awakowa, którego pozytywnie ocenia tylko 14% ankietowanych.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-
}