Wideo

1 tydzień temu

W Dzień Konstytucji Zełenski wezwał Ukraińców do wzajemnego poszanowania swoich praw

Prezydent Wołodymyr Zełenski złożył życzenia Ukraińcom z okazji Dnia Konstytucji i wezwał do wzajemnego poszanowania swoich praw.

1 tydzień temu

Dla pokonania skutków powodzi może być potrzebny niejeden miliard - Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył kondolencje rodzinom ofiar powodzi w zachodnich regionach kraju.

1 tydzień temu

Rozmiary katastrofy: Szmyhal i Awakow obejrzeli najbardziej dotknięte obszary

Premier Ukrainy Denys Szmyhal i minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow przeprowadzili monitoring lotniczy najbardziej zalanych obszarów zachodniej Ukrainy – napisała służba prasowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Facebooku.

3 tygodnie temu

Ukraiński film „Zachar Berkut” zostanie pokazany w USA i Kanadzie

Amerykańska firma Shout Factory została dystrybutorem ukraińskiego filmu „Zachar Berkut” w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie – donosi serwis prasowy Film.ua.

3 tygodnie temu

Film dokumentalny o Ukrainie zdobył nagrodę Peabody Awards

Film reżysera Simona Lerenga Wilmonta (Dania), zytytułowany  „The Distant Barking of dogs”, zdobył nagrodę Peabody.

1 miesiąc temu

W Browarach strzelali przedsiębiorcy i nielegalni przewoźnicy

W Browarach, w pobliżu Kijowa doszło do strzelaniny między przedsiębiorcami a nielegalnymi przewoźnikami.

1 miesiąc temu

Dziennikarze i eksperci ocenili pierwszy rok prezydentury Zełenskiego

Głównymi osiągnięciami Wołodymyra Zełenskiego w pierwszym roku jego prezydentury regionalni dziennikarze i eksperci uważają przyjęcie przepisów o niemożności zwrotu PrivatBank byłym właścicielom, przepisów o obrocie gruntami rolnymi i legalizację wydobycia bursztynu.

1 miesiąc temu

Ukraina wezwała ONZ do uznania deportacji Tatarów krymskich za zbrodnię

Ukraina w ONZ będzie nadal dokładać wszelkich starań, aby deportacja Tatarów krymskich przez reżim stalinowski w 1944 r. została oficjalnie uznana za przestępstwo międzynarodowe – powiedział w poniedziałek w przemówieniu wideo do państw członkowskich ONZ Stały Przedstawiciel Ukrainy w ONZ Serhij Kyslyca.

1 miesiąc temu

Stany Zjednoczone wzywają Rosję do natychmiastowego przywrócenia kontroli Ukrainy nad Krymem

Stany Zjednoczone nigdy nie uznają nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję i domagają się natychmiastowego przywrócenia kontroli Ukrainy nad półwyspem - powiedziała w wideo przemówieniu z okazji 76. rocznicy deportacji Tatarów krymskich, przedstawiciel ambasady Stanów Zjednoczonych na Ukrainie Christina Quinn.

2 miesiące temu

Walki braci Kliczko weszły do TOP 50 najlepszych pojedynków w historii boksu

Pojedynki z udziałem legendarnych ukraińskich bokserów Witalija i Wołodymyra Kliczko znalazły się w TOP 50 najlepszych walk w historii tego sportu.

2 miesiące temu

„Mrija” dostarczył ładunek na Ukrainę, który może być włączony do Księgi Rekordów Guinnessa – Zełenski

Samolot transportowy „Mrija” An-225 dostarczył na Ukrainę ładunek medyczny z Chin, który objętościowo może zostać włączony do Księgi Rekordów Guinnessa - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej po przybyciu samolotu, którego lądowanie było transmitowane na żywo na stronie biura szefa państwa na Facebooku, donosi Ukrinform.

2 miesiące temu

Zełenski - COVID-19 może zostać zarażone nawet do 10% Ukraińców, jeśli tłumy wyjdą na Wielkanoc

Prezydent Wołodymyr Zeleński stwierdził, że sytuacja z liczbą zarażonych koronawirusem na Ukrainie jest obecnie kontrolowana, ale w przypadku dużych skupisk na święta COVID-19 może zostać zarażonych od 2 do 10 procent populacji.

2 miesiące temu

Zełenski: Chcemy ubezpieczyć życie wszystkich lekarzy, którzy przeciwdziałają koronawirusowi

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że planuje ubezpieczyć pracowników służby zdrowia zaangażowanych w przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się infekcji koronawirusa ze środków Funduszu walki z koronawirusem.

2 miesiące temu

Pojazd pancerny Kozak-2M1 trafił do uzbrojenia armii ukraińskiej

Pojazd pancerny Kozak-2M1, opracowany i produkowany masowo przez kijowską organizację pozarządową, został przyjęty na uzbrojenie przez Siły Zbrojne Ukrainy.

3 miesiące temu

Zdążyć przed zamknięciem - Ukraińcy mogli pieszo przekraczać granicę z Polską

Aby przyspieszyć rejestrację obywateli Ukrainy przy wjeździe na Ukrainę na granicy z Polską i rozładować tę trasę, straż graniczna podjęła bezprecedensową decyzję - otworzyć przejście dla pieszych w pobliżu punktu kontrolnego Krakowiec – donosi Służba Graniczna.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-