Wideo

1 tydzień temu

Rosja rozpoczęła ofensywę jednocześnie na pięciu „frontach” – Reznikow

Federacja Rosyjska prowadzi ukierunkowaną ofensywę na co najmniej pięciu frontach przeciwko Europie i ogólnie cywilizowanemu światu, gdzie Ukraina znajduje się na pierwszej linii frontu w obliczu hybrydowej agresji - powiedział w piątek w Waszyngtonie minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow, donosi korespondent Ukrinformu.

1 tydzień temu

Ukraina i Stany Zjednoczone umówiły się na pomoc obronną dla ochrony w powietrzu i na morzu

Ukraina wystąpiła o konkretną pomoc od Stanów Zjednoczonych w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony, a kwestia ta została omówiona podczas wizyty ministra obrony Ukrainy Ołeksija Reznikowa w Stanach Zjednoczonych.

2 tygodnie temu

Gromadzenie wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą jest częścią rosyjskiej strategii przeciwko Europie – Kuleba

Działania Federacji Rosyjskiej, która prowadzi kolejną rozbudowę wojskową wzdłuż granic Ukrainy, są częścią ogólnej strategii Rosji mającej na celu destabilizację Europy - powiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba w Brukseli po rozmowie podczas śniadania biznesowego z ministrami spraw zagranicznych państw członkowskich UE - informuje korespondent Ukrinform.

3 tygodnie temu

Piękno jesiennego Zakarpacia zostało pokazane w filmie promocyjnym

Na Zakarpaciu wypuszczono turystyczny film promocyjny, aby pokazać piękno regionu i jego dostępność dla turystów o każdej porze roku - w komentarzu do Ukrinformu, powiedziała szefowa Departamentu Turystyki i Uzdrowisk Zakarpackiej Obwodowej Administracji Państwowej Marianna Gotra.

3 tygodnie temu

Za opóźnienie spotkania w formacie normandzkim odpowiada tylko Rosja – Nykyforow

Wyłączną odpowiedzialność za opóźnienie negocjacji w formacie normandzkim ponosi strona rosyjska, gdyż Ukraina, Francja i Niemcy są gotowe do kontaktów na szczeblu ministrów i przywódców w najbliższej przyszłości - poinformował rzecznik prezydenta Serhij Nykyforow w komentarzu wideo na Facebooku, donosi Ukrinform.

1 miesiąc temu

Szwajcaria planuje zgromadzić do 700 uczestników na konferencji odnośnie ukraińskich reform

Szwajcaria planuje zgromadzić do 700 uczestników na Piątej Międzynarodowej Konferencji na temat Reform na Ukrainie, którzy będą rozmawiać o konkretnych rzeczach dotyczących reform, dobrobytu i stabilności - powiedział wiceprezydent i szef Federalnego Departamentu Spraw Zagranicznych Konfederacji Szwajcarskiej Ignazio Cassis na wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kulebą w Kijowie, donosi korespondent Ukrinform.

1 miesiąc temu

Wiadomo, kto będzie reprezentował Ukrainę na Eurowizji Juniorów-2021

Ołena Usenko została zwycięzcą krajowej selekcji do Konkursu Piosenki Juniorów Eurowizji-2021. 

1 miesiąc temu

Zełenski opowiedział o planie transformacji Ukrainy

Prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził na spotkaniu terenowym frakcji parlamentarnej „Sługa Narodu” w Truskawcu, że Plan Transformacji Ukrainy ma bardzo ambitny cel. Wkrótce odbędzie się prezentacja wydarzeń do dalszych decyzji.

2 miesiące temu

Stefaniszyna - W Brukseli rozmawiano o oczekiwaniach ze szczytu Ukraina-UE

Podczas wizyty roboczej w Brukseli wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Olha Stefaniszyna omówiła z upoważnionymi przedstawicielami instytucji europejskich merytoryczną część zbliżającego się szczytu Ukraina-UE.

2 miesiące temu

W Polsce uczczono pamięć Mychajła Hruszewskiego

Polskie miasto Chełm obchodziło 155. rocznicę urodzin jednej z najsłynniejszych postaci ukraińskiej państwowości Mychajła Hruszewskiego – napisała Ambasada Ukrainy w Polsce, donosi Ukrinformu.

2 miesiące temu

Pifer uważa rosyjską agresję i reformy wewnętrzne za główne wyzwania dla Ukrainy

W ciągu ostatnich trzech dekad Ukraina przeszła długą drogę i poczyniła ogromne postępy, ale dziś kraj stoi przed dwoma kluczowymi wyzwaniami – powiedział zastępca sekretarza stanu USA ds. europejskich i euroazjatyckich w latach 2000-2004, ambasador Stanów Zjednoczonych na Ukrainie w latach 1998-2000 Steven Karl Pifer w przemówieniu do uczestników pierwszego spotkania młodzieży Kijowskiego Forum Bezpieczeństwa „Zachód -Wschód, Północ-Południe” – powiedziano Ukrinform w Fundacji Otwarta Ukraina.

2 miesiące temu

Przemówienie Zełenskiego w ONZ

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

2 miesiące temu

Usyk odbył otwarty trening przed walką z Joshuą

Nasz bokser nie zdradza wszystkich sekretów przed walką.

2 miesiące temu

Ukraina aktywnie rozwija pas graniczny z Rosją

W regionie Sum grupy inżynieryjne Państwowej Służby Granicznej wznoszą bariery antyruchowe na granicy z Rosją - informuje serwis prasowy Państwowej Służby Granicznej, donosi Ukrinform.

2 miesiące temu

Pojawił się film promocyjny walki Usyk – Joshua

Walka odbędzie się 25 września w Londynie.

2 miesiące temu

Zełenski mówił w Stanford o głównym celu Ukrainy

Prezydent Wołodymyr Zełenski jest przekonany, że Ukraina stanie się silnym i odnoszącym sukcesy krajem o wiodącej pozycji w Europie.

2 miesiące temu

Biden zapewnił o silnym partnerstwie między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi

Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Biden stwierdził, że partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą jest teraz silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

2 miesiące temu

Zełenski przeprowadził konferencję prasową po rozmowach z Bidenem

Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się w Białym Domu ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Joe Bidenem.

3 miesiące temu

Pokój na wschodniej Ukrainie nadejdzie, gdy Rosja zdecyduje się zakończyć wojnę – Volker

Były Specjalny Przedstawiciel Departamentu Stanu USA na Ukrainę Kurt Volker życzył pokoju mieszkańcom wschodniej Ukrainy w Dniu Miasta, który świętuje okupowany Donieck, i powiedział, że będzie to możliwe, gdy Rosja zaprzestanie agresji na Ukrainę.

4 miesiące temu

Zełenski w Awdijewce przedstawił nowego dowódcę Połączonych Sił

Prezydent Wołodymyr Zełenski przedstawił w Awdijewce nowego dowódcę Sił Połączonych Ołeksandra Pawluka.

4 miesiące temu

Po raz pierwszy od uzyskania niepodległości Ukraina zatwierdziła strategię polityki zagranicznej

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony zatwierdziła Strategię Polityki Zagranicznej - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na briefingu po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w obwodzie donieckim, donosi korespondent Ukrinformu.

4 miesiące temu

Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy, Litwy i Polski wystąpiły z okazji rocznicy powstania „Trójkąta Lubelskiego”

Trójkąt Lubelski jest gotowy do zdecydowanej obrony wspólnej europejskiej i euroatlantyckiej przyszłości przed agresywnymi sąsiadami oraz do stawienia czoła geopolitycznym wyzwaniom przyszłości Europy.

4 miesiące temu

Zełenski nagrał apel do ukraińskich olimpijczyków

Prezydent Wołodymyr Zełenski ma nadzieję, że jasne ukraińskie gwiazdy zabłysną na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a w stolicy Japonii podniesione zostaną niebiesko-żółte flagi.

4 miesiące temu

Ukraina przedstawiła swoim partnerom propozycje przeciwdziałania dominacji Rosji na Morzu Czarnym – Kuleba

Ukraina ma konkretne propozycje, jak udaremnić rosyjskie próby przekształcenia Morza Czarnego w jezioro śródlądowe i obecnie dyskutuje z partnerami państw Stowarzyszonego Trio - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba w wiadomości wideo na Facebooku po spotkaniu przywódców państw Stowarzyszonego Trio - Ukrainy, Gruzji i Mołdawii w Batumi, donosi Ukrinform.

4 miesiące temu

Briefing o wynikach pracy Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow przeprowadził briefing na temat wyników spotkania Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

4 miesiące temu

Zełenski i Steinmeier spotkali się w Berlinie

Drugiego dnia roboczej wizyty w Berlinie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z prezydentem RFN Frankiem -Walterem Steinmeierem.

4 miesiące temu

Aktualizacja Układu o stowarzyszeniu - Zełenski nazwał „zadaniem minimum” na szczyt Ukraina-UE

Prezydent Wołodymyr Zełenski spodziewa się na najbliższym szczycie Ukraina-Unia Europejska podsumować pierwsze wyniki negocjacji w sprawie aktualizacji taryfowej części Umowy stowarzyszeniowej.

5 miesięcy temu

Ukraina obchodzi dziś Dzień Konstytucji

Dzień Konstytucji to święto państwowe na Ukrainie.

5 miesięcy temu

Ukraina śledzi za statkami przekraczającymi granicę z Białorusią

Aby zapewnić przestrzeganie zasad reżimu na kontrolowanych obszarach przygranicznych, Państwowa Służba Graniczna Ukrainy monitoruje ruch obcych statków przekraczających granicę Ukrainy z Białorusią na rzekach Prypeć i Dniepr napisała PSGU, donosi Ukrinform.

5 miesięcy temu

Konferencja prasowa po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow przeprowadził konferencję prasową po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

6 miesięcy temu

W Polsce odbył się turniej piłkarski dla drużyn złożonych z ukraińskich imigrantów.

W Polsce w ośrodku treningowym klubu piłkarskiego „Legia” w Książenicach pod Warszawą w dniach 21-23 maja odbył się turniej Pucharu Polski w piłce nożnej dla drużyn złożonych z ukraińskich imigrantów.

6 miesięcy temu

Ukraina - w finale Eurowizji-2021

Ukraiński zespół Go_A z piosenką „Szum” zakwalifikował się do finału konkursu piosenki Eurowizja-2021 – donosi korespondent Ukrinform.

6 miesięcy temu

Zełenski - Świat musi powiedzieć, że była to druga i ostatnia wojna światowa

Światowi przywódcy muszą pokazać, że ludzkość na zawsze wyciągnęła wnioski z II wojny światowej 1939-1945 i nigdy na to nie pozwoli – powiedział prezydent Wołodymyr Zełeński w wideo opublikowanym w Telegramie, donosi Ukrinform.

7 miesięcy temu

Joe Biden wystąpił z oświadczeniem w sprawie Rosji

Prezydent USA Joe Biden wystąpił z oficjalnym komentarzem na temat sytuacji w Rosji.

7 miesięcy temu

Zełenski przedstawił szczegóły swojego wyjazdu na front

Prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził, że od początku 2021 r. na wschodniej Ukrainie zginęło 26 ukraińskich żołnierzy.

7 miesięcy temu

Zełenski - Relacje z Katarem osiągną nowy poziom

Prezydent Wołodymyr Zełenski jest zadowolony z efektów wizyty w Katarze i uważa, że stosunki ukraińsko-katarskie osiągną nowy poziom.

7 miesięcy temu

Kijów zwraca się do Stanów Zjednoczonych o zaostrzenie sankcji wobec Rosji – Markarowa

Kijów zwraca się do Stanów Zjednoczonych o zaostrzenie sankcji wobec Rosji – Markarowa

8 miesięcy temu

Chomczak wyjaśnił, dlaczego Ukrainie trudno będzie zwrócić wschodnie regiony okupowane przez Rosję

Rosja wydaje dużo pieniędzy na wojnę i utrzymanie okupowanych regionów wschodnich, prowadząc tam aktywną propagandę, więc Ukrainie trudno będzie zwrócić ORDLO – powiedział w wywiadzie dla „Gordon” Naczelny Wódz Sił Zbrojnych Ukrainy generał pułkownik Rusłan Chomczak.

8 miesięcy temu

Awakow – że Putin jest mordercą, Ukraina zdała sobie sprawę w 2014 roku

Komentując wypowiedź prezydenta USA Joe Bidena, minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow powiedział, że Ukraina zdała sobie sprawę już w 2014 roku, że Władimir Putin był mordercą.

8 miesięcy temu

Krawczuk wyjaśnił, dlaczego Stany powinny dołączyć do w formatu normandzkiego

Szef ukraińskiej delegacji do Trójstronnej Grupy Kontaktowej, pierwszy prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk, oświadczył, że popiera ideę rozszerzenia „formatu normandzkiego” o Stany Zjednoczone.

8 miesięcy temu

Szwajcarski bloger nakręcił film o agresji Rosji na Ukrainę

Szwajcarski bloger Le Grand JD zaprezentował we francuskiej wersji dokument „Wojna na Ukrainie”, który opowiada o rosyjskiej agresji na Donbas.

8 miesięcy temu

Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało na Facebooku filmy o ukraińskich dyplomatkach

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy uruchomiło projekt dotyczący kobiet w dyplomacji #DyplomatkiBezKrawatok.

8 miesięcy temu

Zełenski i Michel przeprowadzili wspólną konferencję prasową

Prezydent Wołodymyr Zełenski odbył wspólną konferencję prasową z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem.

8 miesięcy temu

Zełenski i Przewodniczący Rady Europejskiej zwrócili się do uczestników forum „Ukraina 30”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel przemawiali do uczestników Forum Ukraina 30.

8 miesięcy temu

Zełenski otworzył forum „Ukraina 30. Rozwój wymiaru sprawiedliwości”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wziął udział w Ogólnoukraińskim Forum „Ukraina 30. Rozwój wymiaru sprawiedliwości”.

9 miesięcy temu

„Trójkąt Lubelski” przybliża integrację europejską Ukrainy - powiedział litewski minister spraw zagranicznych

Inicjatywa Trójkąta Lubelskiego, która jednoczy Ukrainę, Litwę i Polskę, przybliża integrację europejską Ukrainy - powiedział minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis, w wywiadzie dla „Radio Swoboda”, donosi Ukrinform.

9 miesięcy temu

Na Przykarpaciu rozstawiono 30 namiotów mobilnego szpitala

W obwodzie iwano-frankowskim otwarto mobilny szpital DSNS aby zapewnić opiekę medyczną pacjentom z COVID-19 – poinformowała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS), donosi Ukrinform.  

9 miesięcy temu

Pierwszy dzień wizyty prezydenta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich był bardzo pracowity i udany – Mendel

Pierwszy dzień wizyty delegacji ukraińskiej pod przewodnictwem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich był przepełniony i udany.  

10 miesięcy temu

Ukraina pracuje nad zorganizowaniem spotkania Zełenskiego i Bidena - Jelczenko

Strona ukraińska pracuje nad realizacją zaproszenia Joe Bidena do odwiedzenia Kijowa, a także ewentualnej wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych - powiedział ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych Wołodymyr Jelczenko, donosi korespondent Ukrinform.  

10 miesięcy temu

Szef BP - Ukraina konsekwentnie broni swojej pozycji w „formacie normandzkim”

Ukraina konsekwentnie i wytrwale stoi przy swoich interesach narodowych i przy swoim stanowisku na wszystkich posiedzeniach w „formacie normandzkim” - powiedział szef BP Andrij Jermak, komentując wyniki rozmów w Berlinie 12 stycznia, donosi korespondent Ukrinform.  

10 miesięcy temu

Zełenski i Sandu - wspólne oświadczenie

Ukraina i Mołdawia opowiadają się za współpracą w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego, uznając za konieczne zwiększenie niezawodności i dywersyfikację dostaw energii elektrycznej i energii – napisano we wspólnym oświadczeniu prezydentów Ukrainy i Republiki Mołdawii Wołodymyra Zełenskiego i Mai Sandu, donosi Ukrinform w odniesieniu do informacji służby prasowej głowy państwa Ukrainy.  

10 miesięcy temu

Zełenski złożył życzenia świąteczne wszystkim obwodom Ukrainy, a do Krymu zwrócił się po rosyjsku

Prezydent Wołodymyr Zełenski złożył życzenia noworoczne wszystkim obwodom Ukrainy, a do Krymu zwrócił się po rosyjsku.

11 miesięcy temu

Ukraina i Turcja podpisały kontrakty na uzbrojenie

Po raz pierwszy w historii Ministerstwo Obrony zawarło bezpośrednie umowy handlu zagranicznego na uzbrojenie - donosi Ukrinform, powołując się na służbę prasową MON.

11 miesięcy temu

Wicemarszałek Sejmu RP opublikowała zeznania Ukraińców o zbrodniach na Donbasie

Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Gosiewska rozpoczęła na swoim kanale Youtube publikację serii filmów ze świadectwami ofiar działań rosyjskich okupantów na Donbasie lub ich bliskich - donosi korespondent Ukrinform.

11 miesięcy temu

Ministerstwo Spraw Zagranicznych widzi Ukrainę jako pełnoprawnego członka NATO w 2030 roku

Ministerstwo Spraw Zagranicznych widzi Ukrainę jako pełnoprawnego członka NATO w perspektywie dziesięciu lat i uważa, że danie naszemu krajowi Planu Działań na rzecz Członkostwa będzie potężnym impulsem do spełnienia kryteriów członkostwa – powiedziała pierwsza wiceminister spraw zagranicznych Emine Dżaparowa w wideo, komentując raport eksperta „NATO-2030: Zjednoczeni dla nowej ery” zaprezentowany 3 grudnia.

11 miesięcy temu

Zaria pokonała Leicester w meczu Ligi Europy UEFA

Piłkarze Zarii Ługańsk pokonali angielski Leicester w meczu piątej rundy fazy grupowej Ligi Europy UEFA.

1 rok temu

„Pokolenie, które czuje smak wolności” - Prezydent opublikował film o współczesnej Ukrainie

Prezydent Wołodymyr Zełenski opublikował film o nowoczesnej niepodległej Ukrainie i podkreślił, że to jest Ukraina, w którą wierzy.

1 rok temu

W Kijowie na przystanek autobusowy wjechała taksówka, dwóch zabitych

W stolicy w piątek rano samochód firmy „Uber” wjechał na przystanek komunikacji miejskiej i uderzył w trzech pieszych, dwóch zmarło w wyniku odniesionych obrażeń.  

1 rok temu

Zełenski zapowiedział na 13 listopada wideo spotkanie doradców przywódców krajów „formatu normandzkiego”

Prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział na 13 listopada wideo spotkanie doradców przywódców krajów „formatu normańskiego”.

1 rok temu

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego stwarza poważny problem w relacjach z partnerami międzynarodowymi – Kuleba

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego o zniesieniu zapisu o odpowiedzialności karnej za nielegalne wzbogacenie się stwarza poważny problem w stosunkach Ukrainy z partnerami międzynarodowymi. Prezydent i rząd szukają obecnie sposobów wyjścia z tej sytuacji - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba podczas briefingu internetowego, donosi korespondent Ukrinform.  

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-