Wideo

1 dzień temu

Zełenski potwierdził, że nie zamierza powtórnie kandydować

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że nie zamierza startować na drugą kadencję po ukończeniu pierwszej.

2 dni temu

Zełenski opowiedział Netanjahu historię swojej rodziny w czasach Holokaustu

Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnił, że naród ukraiński rozumie tragedię Holokaustu jak nikt inny, i przekazał list dla izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, w którym opisał trzy historie o uratowaniu Żydów na Ukrainie, w tym jego rodziny.

3 dni temu

Jak Ukraina obchodziła Dzień Jedności

22 stycznia, w dniu ogłoszenia w 1919 r. Aktu o połączeniu Ukraińskiej Republiki Ludowej i Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, obchodzony jest Dzień Jedności Ukrainy.

3 dni temu

Zełenski przemawiał na Forum Ekonomicznym w Davos

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zeleński wygłosił specjalne przemówienie na dorocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

6 dni temu

Prezydent uczcił pamięć „Cyborgów” w Ministerstwie Obrony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uczestniczy w uczczeniu pamięci „cyborgów”, którzy zginęli podczas bohaterskiej obrony międzynarodowego lotniska w Doniecku – donosi korespondent Ukrinform.

6 dni temu

Chrześcijanie obrządku wschodniego wczoraj obchodzili Objawienie Pańskie

19 stycznia chrześcijanie obrządku wschodniego obchodzili Chrzest Pański lub Objawienie Pańskie.

1 tydzień temu

Prezydent dał szansę rządowi Honczaruka

Prezydent Wołodymyr Zełenski rozpatrzył wniosek Ołeksija Honczaruka o rezygnację z funkcji premiera i postanowił dać rządowi szansę, pod pewnymi warunkami.

2 tygodnie temu

Zełenski zwrócił się do Ukraińców: wszyscy odpowiedzialni za katastrofę UIA zostaną ukarani

Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnił, że pamięć o wszystkich zabitych w katastrofie lotniczej UIA w Iranie zostanie uhonorowana, wszyscy odpowiedzialni za tragedię zostaną ukarani.

1 miesiąc temu

Zełenski i Alijew omówili wojnę w Donbasie i konflikt w Górskim Karabachu

Ukraina i Azerbejdżan wspierają się nawzajem w przywracaniu suwerenności i integralności terytorialnej obu krajów w granicach uznanych na arenie międzynarodowej - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem, donosi korespondent Ukrinform.  

1 miesiąc temu

W Warszawie odbyły się Ukraińskie Targi Bożonarodzeniowe

Setki osób odwiedziło Dom Ukraiński w Warszawie w niedzielę 15 grudnia, gdzie odbył się Ukraiński Jarmark Bożonarodzeniowy.  

1 miesiąc temu

Aktywiści na Bankowej - prezydent nie przekroczył „czerwonych linii”

Uczestnicy akcji „Warta na Bankowej” uważają, że prezydent Ukrainy nie przekroczył „czerwonych linii” na szczycie w Paryżu.

1 miesiąc temu

Zełenski i premier Szwecji spotkali się z mediami

Prezydent Wołodymyr Zełenski spotyka się ze szwedzkim premierem Stefanem Loefvenem, który przebywa podczas roboczej wizyty na Ukrainie, spotkali się z przedstawicielami mediów – napisało Biuro Prezydenta na Facebooku.

1 miesiąc temu

Polska telewizja pokaże promocyjne wideo dotyczące Ukrainy

Od 4 grudnia widzowie w Polsce będą mogli oglądać wideo na temat Ukrainy „Enjoy Ukraine Now” na dwóch stacjach TVN: TVN 24 BiS i Travel Channel - powiedział korespondent Ukrinform Ambasadzie Ukrainy w Polsce.

1 miesiąc temu

Przeleciała 250 kilometrów: Ukraina z powodzeniem przetestowała nowy system rakietowy „Neptun”

Na Ukrainie pomyślnie zakończono test rakiety R-360 kompleksu RK-360MC „Neptun”.

1 miesiąc temu

Sencow odebrał Nagrodę im. Sacharowa

Były więzień polityczny Kremla ukraiński reżyser Ołeh Sencow osobiście odebrał nagrodę Parlamentu Europejskiego im. Andrieja Sacharowa za wolność myśli, przyznaną mu w ubiegłym roku.  

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-