ONZ: W kwietniu w wyniku rosyjskich ataków na Ukrainie zginęło co najmniej 129 cywilów, a 574 zostało rannych

ONZ: W kwietniu w wyniku rosyjskich ataków na Ukrainie zginęło co najmniej 129 cywilów, a 574 zostało rannych

Ukrinform
Według Misji Obserwacyjnej ONZ na Ukrainie w kwietniu w wyniku działań wojennych zginęło co najmniej 129 cywilów, a kolejnych 574 zostało rannych.

O tym informuje Ukrinform, na podstawie raportu Misji Obserwacyjnej ONZ.

Należy zauważyć, że Misja Obserwacyjna ONZ odnotowała wysoki poziom ofiar wśród ludności cywilnej w wyniku intensywnych walk w pobliżu linii frontu w kwietniu. W raporcie zauważono, że liczba rannych cywilów znacznie rośnie drugi miesiąc z rzędu.

Ogółem od początku masowej inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę liczba ofiar wśród ludności cywilnej osiągnęła 10 946 osób, 21 154 osoby zostały ranne – podkreśla raport.

Ponadto w kwietniu trwały ataki ukierunkowane Federacji Rosyjskiej na infrastrukturę energetyczną, w wyniku których zniszczono lub uszkodzono elektrownie i podstacje, a także czasowo zakłócono dostęp ludności do energii elektrycznej, gazu i wody.

W szczególności w kwietniu Misja odnotowała 34 ataki na obiekty infrastruktury energetycznej na terytorium kontrolowanym przez rząd Ukrainy oraz 13 incydentów na terytorium Ukrainy czasowo okupowanym przez Federację Rosyjską, w tym trzy związane z elektrownią jądrową w Zaporożu.

Podkreśla się, że większość ofiar cywilnych (89%) oraz szkód w placówkach oświatowych i medycznych (86%) odnotowuje się na terytorium kontrolowanym przez rząd Ukrainy.

Jak podawał Ukrinform, w 2023 roku Światowa Organizacja Zdrowia udzieliła wsparcia ponad 800 placówkom medycznym na Ukrainie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-