Podczas pożarów lasów w obwodzie ługańskim cztery osoby zginęły, a 10 było hospitalizowanych

Podczas pożarów lasów w obwodzie ługańskim cztery osoby zginęły, a 10 było hospitalizowanych

Ukrinform
W obwodzie ługańskim pożary lasów, które wybuchły dzień wcześniej wzdłuż linii demarkacyjnej, pochłonęły życie czterech osób, a 10 trafio do do szpitala – donosi służba prasowa Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, podaje Ukrinform.

Według danych służb ratowniczych 30 września wzdłuż linii demarkacyjnej wybuchło łącznie 6 dużych pożarów lasów.

Najtrudniejsza sytuacja występuje w rejonie od Stanicy Ługańskiej do Siewierodonecka, gdzie pożary lasów zagrażają 22 miejscowościom (Bołotynne, Stanica Ługańska, Wilchowa, Malinowe, Piszczane, Niżniotepłe, Artema, Geiwka, Łobaczewe, Triochizbenka, Krakiwka, Kapitanowe, Muratowe, Oskolniwka, Bobrowe, Boriwske, Woronowe, Syrotyne, Metolkine, Sewerodonieck, Bajdiwka, Połowinkine).

„W wyniku pożarów zginęły 4 osoby (trzech cywilów, 1 pracownik leśny), a 10 osób zostało hospitalizowanych. 120 osób zostało ewakuowanych” - podano..

Według wstępnych szacunków przybliżony obszar objęty pożarem to około 9,3 tys. Ha.

W gaszeniu pożaru bierze udział 1229 osób i 204 jednostek sprzętu, w tym jednostek Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych - 516 osób i 107 techniki (m.in. z obwodów ługańskiego, donieckiego, dniepropietrowskiego, zaporoskiego, kirowogradzkiego, połtawskiego i charkowskiego).

Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podkreśliła, że prace prowadzone są przez całą dobę przy wszystkich 6 głównych pożarach. Gaszenie pożarów utrudniają wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne (wiatr z porywami huraganów do 20 m / s, długi okres suszenia), w wyniku których pożar szybko rozprzestrzenia się na dużych obszarach.

Koordynacją działań sił w miejscu pożaru zajmuje się centrala ratownicza.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-