Amerykańskie samoloty wojskowe przeprowadziły loty rozpoznawcze w pobliżu Krymu - media

Amerykańskie samoloty wojskowe przeprowadziły loty rozpoznawcze w pobliżu Krymu - media

Ukrinform
Trzy amerykańskie samoloty wojskowe przeprowadziły loty rozpoznawcze w pobliżu Krymu i Mołdawii.

Doniósł o tym ukraiński portal wojskowy.

„Wczoraj po południu dwa samoloty wojskowe Stanów Zjednoczonych przeprowadziły patrole wzdłuż wybrzeża okupowanego Półwyspu Krymskiego, a także okupowanej części Mołdawii i granicy krajów bałtyckich z terytorium Rosji”, czytamy w oświadczeniu.

Jak wspomniano, samoloty Beech MC-12W Liberty przeprowadziły lot zwiadowczo-rozpoznawczy wzdłuż granicy z Mołdawią, której część jest kontrolowana przez „Republikę Naddniestrzańsko-Mołdawską” zależną od Rosji.

„Beech MC-12W Liberty rozpoczął swój lot z amerykańskiej bazy lotniczej w Konstancji i o 15:30 zakończył zadanie i wrócił do bazy”, informuje ukraiński portal wojskowy.

Z kolei wybrzeże Półwyspu Krymskiego okupowanego przez Rosję patrolowały dwa samoloty jednocześnie - samolot rozpoznawczy amerykańskich sił powietrznych Boeing RC-135V i przeciwokrętowy Boeing P-8A Poseidon.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-