Paulo Fonseca opuszcza Szachtar Donieck (wideo)

Paulo Fonseca opuszcza Szachtar Donieck (wideo)

Ukrinform
Portugalski trener Paulo Fonseca kończy swoją pracę w Donieckim Klubie Piłkarskim Szachtar, który prowadził od 2016 roku – donosi służba prasowa Szachtara.

„Portugalski trener Paulo Fonseca kończy swoją pracę w Szachtarze. Szachtar dziękuje Paulowi i jego sztabowi szkoleniowemu za wspaniałą pracę. Życzymy sukcesów w dalszej karierze, nowych osiągnięć i wielkich zwycięstw ”- czytamy w oświadczeniu.

„Odchodząc, chcę, aby Szachtar wrócił do domu, chcę by dalej wygrywał i stawał się silniejszym. Już nie jestem trenerem Szachtara, ale nadal jestem jego wielkim fanem. Będę kibicował każdej grze „pomarańczowo-czarnej” rodziny i będę czekać na jej nowe zwycięstwa. Podejmuję nowe wyzwanie, ale Ukraina na zawsze pozostanie w moim sercu. Tutaj urodził się mój syn, tutaj spędziłem trzy szczęśliwe lata.” Nie mówię „żegnam”, mówię „do widzenia” - powiedział Fonseca.

Paul Fonseca stanął na czele „górników” 1 czerwca 2016 r. i w ciągu 3 sezonów stał się jednym z najbardziej utytułowanych trenerów w historii klubu. Wraz z zespołem powrócił do absolutnego przywództwa Szachtara w ukraińskim futbolu. W tych latach „pomarańczowo-czarni” zdobyli 3 tytuły mistrzowskie, 3 razy wygrali Puchar Ukrainy i zdobyli Superpuchar Ukrainy.

Symbolicznie, że Paulo Fonseca odchodzi z klubu jako niepokonany: Szachtar wygrał z nim wszystkie mecze pucharowe i nie przegrał żadnego z 29 meczów na mistrzostwach Ukrainy. Pod kierownictwem Fonseca zespół rozegrał 139 meczów, z których wygrał 103.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-