Gwiazdy futbolu Ukrainy i Polski rozegrają w Warszawie mecz charytatywny

Gwiazdy futbolu Ukrainy i Polski rozegrają w Warszawie mecz charytatywny

Ukrinform
6 czerwca, w przededniu towarzyskiego meczu reprezentacji Ukrainy i Polski, w Warszawie odbędzie się charytatywne spotkanie gwiazd futbolu obu krajów.

Poinformowała o tym korespondentka Ukrinform jedna z organizatorek wydarzenia, przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy w Polsce Weronika Marczuk.

Celem meczu charytatywnego – wyjaśniła – jest zjednoczenie wszystkich miłośników sportu, a także wsparcie narodu ukraińskiego, który bohatersko stawia opór rosyjskiej inwazji.

„W ramach wydarzenia zbierane będą środki na konkretny cel charytatywny: „pomoc doraźną” dla Torecka w obwodzie donieckim” – powiedziała Marczuk.

W składzie Ukrainy wystąpią w szczególności byli reprezentanci kadry: Wiaczesław Szewczuk, Andrij Worobiej, Andrij Woronin i Wołodymyra Jezierski. Polską drużynę będą reprezentować m.in. były zawodnik Szachtar Donieck Mariusz Lewandowski, Jacek Bonk, Marcin Żewłakow, Tomasz Frankowski.

Mecz gwiazd futbolu Ukrainy i Polski odbędzie się na stadionie Agricola w Warszawie. Bilety można kupić na stronie Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy.

Koszulki i piłki z podpisami Andrieja Szewczenki, Ołeksandra Zinczenki, Mychajło Mudryka, Ołeha Błochina i innych gwiazd zostaną wystawione na aukcji charytatywnej.

Organizatorami charytatywnego meczu piłkarskiego było Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy, fundacja „Centrum Polsko-Ukraińskie”, Centrum Humanitarne „Restaurator” oraz reprezentacja narodowa gwiazd polskiego futbolu.

Jak informowaliśmy, w ramach przygotowań do Euro-2024 Ukraina rozegra 7 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie towarzyski mecz z reprezentacją Polski. W fazie grupowej Euro-2024 Ukraina zmierzy się z Rumunią (17 czerwca), Słowacją (21 czerwca) i Belgią (26 czerwca).


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-