Usyk pokonał Fury'ego i został absolutnym mistrzem świata wagi ciężkiej

Usyk pokonał Fury'ego i został absolutnym mistrzem świata wagi ciężkiej

wideo
Ukrinform
Ukrainiec wygrał niejednogłośną decyzją sędziów.

W Arabii Saudyjskiej Ołeksandr Usyk pokonał Brytyjczyka Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) w 12-rundowej konfrontacji, podaje Ukrinform.

Ukrainiec zjednoczył tytuły i został pierwszym absolutnym mistrzem świata w wadze superciężkiej w dobie czterech głównych pasów.

Walka trwała wszystkie dwanaście rund, sędziowie niejednogłośną decyzją przyznali zwycięstwo Ołeksandrowi Usykowi – 115:112, 113:114, 114:113.

Pod koniec dziewiątej rundy Ukrainiec nokautował Brytyjczyka.

Kontrakt bokserów zawiera klauzulę rewanżową, jak już wcześniej informowaliśmy, walka Usyka z Fury 2 zaplanowano na 12-13 października w Rijadzie.

Jak donosi Ukrinform , dziś, 19 maja, ukraiński bokser wagi lekkiej Denys Berinchyk zmierzy się z Emmanuelem Navarrete, a stawką będzie wakujący tytuł WBO w wadze lekkiej. Mecz Berinchyka z Navarette rozpocznie się nie wcześniej niż o godzinie 5:00 czasu kijowskiego.

Zdjęcie: Getty Images


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-