Katastrofa samolotu Sił Zbrojnych Ukrainy - zginął kadet, który przebywał w stanie krytycznym

Katastrofa samolotu Sił Zbrojnych Ukrainy - zginął kadet, który przebywał w stanie krytycznym

Ukrinform
Jeden z dwóch kadetów, którzy przeżyli katastrofę samolotu An-26 w obwodzie charkowskim, zginął w szpitalu - donosi służba prasowa Państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych, informuje Ukrinform.

„O godzinie 10:50 zmarła osoba, która była w stanie krytycznym w wyniku katastrofy lotniczej” - czytamy w oświadczeniu.

W służbie prasowej Rady Miejskiej Charkowa, powołując się na kierownika oddziału oparzeniowego miejskiego szpitala pogotowia ratunkowego, podano że kadet był poparzony w 90%.

Należy zauważyć, że za jego życia lekarze walczyli do końca, a oparzenia były niezwykle dotkliwe.

Przypomnijmy, wieczorem 25 września w rejonie Charkowa podczas lądowania na lotnisku w miejscowości Czuhujiw rozbił się samolot Wojsk Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy An-26. Na pokładzie było 27 osób: 7 członków załogi i 20 kadetów z Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych w Charkowie.

Dwóch kadetów przeżyło i trafiło do szpitala w stanie krytycznym.

Wcześniej znaleziono ciała 22 osób, a rankiem 26 września Państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowała, że na miejscu katastrofy samolotu An-26 znaleziono ciało innej ofiary. Jednak później usunięto post o odkryciu zwłok 23 ofiar, zauważając, że „trwają poszukiwania trzech osób”.

Z kolei wiceminister spraw wewnętrznych Anton Geraszczenko poinformował na antenie jednego z kanałów telewizyjnych, że „znaleziono już 23 ciała, dwie osoby przeżyły, szukamy kolejnych dwóch”.

Według sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Oleksija Daniłowa samolot rozbił się podczas lotu treningowego.

Po katastrofie wojskowego samolotu An-26 wszczęto postępowanie karne za naruszenie przepisów lotu i przygotowanie do nich, co spowodowało katastrofę i dotkliwe konsekwencje (art. 416 Kodeksu karnego Ukrainy).

W sobotę 26 września do obwodu charkowskiego przyjedzie prezydent Wołodymyr Zełenski. W jego imieniu powołano państwową komisję, której zadaniem będzie zbadanie przyczyn katastrofy -przewodniczy jej wicepremier Ołeh Uruskij.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-