Denisowa i krewni aresztowanych marynarzy przybyli do Lefortovskiego sądu (Zdjęcia)

Denisowa i krewni aresztowanych marynarzy przybyli do Lefortovskiego sądu (Zdjęcia)

Ukrinform
Ludmiła Denisowa, ukraiński rzecznik ds. Praw Człowieka, wraz z krewnymi aresztowanych marynarzy, przybyła już do Lefortovskiego sądu w Moskwie.

„Wraz z krewnymi jeńców wojennych przybyliśmy do Lefortovskiego sądu w Moskwie, aby wesprzeć naszych chłopców, którzy będą dzisiaj obecni na rozprawie na temat przedłużenia im środka zapobiegawczego”, powiedziała.

Planuje się, że o 9:30 w tym samym czasie będzie rozpatrywany przypadek trzech „czwórek” marynarzy.

„Zaraz po zakończeniu tych spotkań rozpocznie się rozprawa trzech innych„ czwórek ”. Mamy nadzieję, że wraz z naszymi krewnymi przynajmniej trochę porozmawiamy z chłopakami”, dodała rzecznik.

Jak donosi Ukrinform, 25 listopada 2018 r. rosyjscy funkcjonariusze straży granicznej w pobliżu brzegów anektowanego Krymu ostrzelali i pojmali trzy okręty Sił Morskich Ukrainy: łodzie Berdiańsk, Nikopol i holownik Jana Kapu, płynące z Odessy do Mariupola, a także ich załogi . 24 Ukraińców zostało wziętych do niewoli, trzech z nich zostało rannych.

Kontrolowany przez Rosję „sąd” w okupowanym Krymie aresztował wszystkich zatrzymanych marynarzy pod zarzutem nielegalnego przekroczenia granicy. Teraz są przetrzymywani w areszcie w Moskwie.

24 stycznia 2019 r. Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję formalnie zobowiązującą Rosję do postępowania z ukraińskimi marynarzami marynarki wojennej zatrzymanymi w obszarze Cieśniny Kerczeńskiej zgodnie z Konwencją Genewską o jeńcach wojennych.

17 kwietnia w Lefortovskim Sądzie Rejonowym w Moskwie odbędą się sesje sądowe w celu przedłużenia aresztu 24 ukraińskim jeńcom wojennym, sprawa trzech „czwórek” będzie rozpatrywana przed południem, trzech drugich – po południu.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-