Ukraina znajduje się na progu drugiej fali koronawirusa - Prezydent

Ukraina znajduje się na progu drugiej fali koronawirusa - Prezydent

Ukrinform
Anty - rekord liczby pacjentów z COVID-19 w ciągu ostatniego dnia i liczby hospitalizowanych wskazuje, że Ukraina jest na progu drugiej fali koronawirusa.

Jak donosi Ukrinform, opierając się na służby prasowej głowy państwa, prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział o tym podczas tradycyjnej telekonferencji.

„Musimy zmaksymalizować kampanię informacyjną, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Trzeba uświadomić ludności, jak ważne jest podejmowanie środków ochrony osobistej, przestrzeganie zasad kwarantanny: minimalizowanie wizyt w zatłoczonych miejscach, uczestniczenie w imprezach masowych” - powiedział Prezydent zwracając się do urzędników i gubernatorów.

Na spotkaniu szef państwa zaznaczył, żena dzień 13 sierpnia na Ukrainie koronawirusa potwierdzono u 1732 obywateli. Takie liczby oraz liczba osób hospitalizowanych wskazują, że kraj jest u progu drugiej fali, dlatego warto zwrócić większą uwagę na środki bezpieczeństwa i zasady kwarantanny.

Jak podano, stanem na dzień 14 sierpnia na Ukrainie potwierdzono laboratoryjnie 87872 przypadków COVID-19, z czego 1732 w ciągu ostatniego dnia.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-