Służba bezpieczeństwa zatrzymała agenta FSB, który przygotowywał atak terrorystyczny w obwodzie ługańskim

Służba bezpieczeństwa zatrzymała agenta FSB, który przygotowywał atak terrorystyczny w obwodzie ługańskim

zdjęcie, wideo
Ukrinform
W rejonie działania Operacji Sił Połączonych funkcjonariusze kontrwywiadu SBU z udziałem bojowników Special Group "Alpha" zatrzymali agenta FSB Federacji Rosyjskiej, który przyjechał z tymczasowo okupowanych terytoriów, aby popełnić akt terrorystyczny w krytycznym obiekcie infrastrukturalnym w obwodzie ługańskim – donosi służba prasowa SBU.

„Obywatel Ukrainy został zatrzymany, w chwili kiedy próbował wynieść środki do przeprowadzenia sabotażu, 2 granatniki RPG-22 z granatami do nich, ze wstępnie przygotowanego schronu” - oświadczono.

Oficerowie kontrwywiadu ustalili, że napastnik miał przeprowadzić akcję sabotażową, wysadzając w powietrze cysterny z amoniakiem o pojemności 3,5 tony na terytorium „PJSC Severodonetsk Azot Association”.

Według śledczych SBU zatrzymany jest mieszkańcem tymczasowo okupowanego miasta Roweńki. Od 2014 roku brał udział w działaniach wojennych przeciwko operacjom ATO / OSP. Później był zaangażowany w tajną współpracę z FSB.

Według wstępnych danych uszkodzenie zbiorników mogło doprowadzić do katastrofy ekologicznej i śmierci ludzi.

Sabotażysta został zatrzymany zgodnie z art. 191 Kodeksu Karnego Ukrainy. W kwestii powiadomienia go o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na podstawie art. 113 (dywersja) KKU. Był już poszukiwany za popełnienie przestępstwa na podstawie art. 110, 258–3 KKU

Trwają pilne działania dochodzeniowe i operacyjne.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-