Na Ukrainie zarejestrowano 20148 przypadków koronawirusa – 442 w ciągu ostatniej doby

Na Ukrainie zarejestrowano 20148 przypadków koronawirusa – 442 w ciągu ostatniej doby

Ukrinform
„22 maja na Ukrainie zostało potwierdzonych laboratoryjnie 20148 przypadków COVID-19 – 442 w ciągu doby”– powiedział Minister Zdrowia Maksym Stepanow na konferencji prasowej, donosi Ukrinform.

„W ciągu ostatniego dnia zachorowały 442 osoby. Podczas całego okresu pandemii zachorowało 20148 osób. Spośród nich 1434 dzieci i 3907 pracowników służby zdrowia.

W ciągu ostatniej doby zachorowało 29 dzieci i 74 pracowników służby zdrowia. Jednocześnie odnotowano 9 śmiertelnych przypadków, a 358 pacjentów zostało wyleczonych - powiedział Stepanow.

Stepanow powiedział również, że już 6585 pacjentów wyzdrowiało, a 588 przypadków zakończyło się śmiercią.

W ciągu wczorajszego dnia wykonano 8923 testów PCR.

W ciągu ostatnich godzin największą liczbę zarejestrowanych przypadków koronawirusa odnotowano w obwodzie lwowskim – 65, czerniowieckim – 63 oraz w Kijowie - 47.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-