Samolot z testami na koronawirusa przybył na Ukrainę

Samolot z testami na koronawirusa przybył na Ukrainę

zdjęcie
Ukrinform
Samolot IL-76 przywiózł na lotnisko Boryspil z chińskiego miasta Kanton dużą partię testów dla wykrycia infekcji koronawirusem - informuje strona Prezydenta Ukrainy.

„Wojskowy samolot przywiózł na Ukrainę dwa rodzaje testów: PCR (od ang. polymerase chain reaction) i 250 tysięcy testów do szybkiej diagnostyki. Ponadto przywieziono maski medyczne o różnym stopniu ochrony, środki dezynfekujące, aparaturę do sztucznej wentylacji i inne środki niezbędne do zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19”- czytamy w komunikacie.

Jak zauważono, po zakończeniu dezynfekcji przez służby sanitarne samolot rozpocznie rozładunek. Leki, w tym testy PCR, zostaną przekazane do laboratoriów w każdym regionie Ukrainy już w poniedziałek.

Ekspresowe testy i maski medyczne zostaną wysłane na podstawowe potrzeby lekarzy, żołnierzy, policjantów, Państwowej Służby Granicznej i tak dalej.

Zespoły ratunkowe zastosują szybkie testy w celu zbadania osób z gorączką i podejrzeniem koronawirusa. W przypadku pozytywnego wyniku testu lekarze powinni pobrać dodatkową próbkę w celu potwierdzenia jej w laboratorium za pomocą testu PCR.

„Zakup leków w Chinach został przeprowadzony zgodnie z uzgodnieniami prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i przedstawicieli wielkiego biznesu. Proces dostawy był koordynowany przez posłów partii Sługa Narodu i urzędników rządowych” - napisano.

To tylko pierwsza dostawa ładunku medycznego z Chin. W tym tygodniu planowanych jest kilka kolejnych lotów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-