Na Ukrainie z powodu złej pogody 47 miejscowości zostały bez światła

Na Ukrainie z powodu złej pogody 47 miejscowości zostały bez światła

Ukrinform
Na Ukrainie, stanem na rano 12 lutego, z powodu złej pogody, 47 miejscowości w trzech obwodach pozostaje bez prądu.

O tym poinformowała służba prasowa Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

„W dniach 10–11 lutego, z powodu trudnych warunków pogodowych (porywisty wiatr, nalepianie się mokrego śniegu) z powodu zadziałania automatycznego systemu ochrony linii elektroenergetycznej, ponad 380 miejscowości w jedenastu obwodach zostało pozbawionych energii”, podano w oświadczeniu.

Stanem na godzinę 7.00, na dzień 12 lutego 47 miejscowości w trzech obwodach pozostaje bez prądu, a mianowicie: iwano - frankowski - 41, kijowski - 3 i czerniowiecki - 3.

Aby przywrócić zasilanie zaangażowano brygady obłenergo.

Ruch transportu samochodowego po drogach państwowych odbywa się bez przeszkód.

Aby zapewnić przejezdność na drogach, Ukrawtodor zaangażował  2229 pracowników i 1585 specjalistycznych pojazdów.

W ciągu dnia jednostki Państwowej Służby Ratowniczej pomagały w holowaniu 223 pojazdów, w których znajdowało się 470 osób, oraz usunięto 72 powalone drzewa.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-