Silna trzydniowa burza magnetyczna obejmie Ukrainę: jak uchronić się przed jej wpływem

Silna trzydniowa burza magnetyczna obejmie Ukrainę: jak uchronić się przed jej wpływem

Ukrinform
Burza magnetyczna, która osiągnie poziom G2, uderzy w Ziemię już jutro.

Według ekspertów, oprócz wysokiego natężenia, będzie niebezpieczna, ponieważ potrwa co najmniej trzy dni, poinformował Gławkom.

Silna burza magnetyczna uderzy w mieszkańców Ziemi już w piątek, 27 września. Według ekspertów początkowy poziom sztormu spodziewany jest na poziomie G2, a w sobotę wzrośnie do poziomu G3. I dopiero w niedzielę burza magnetyczna zacznie słabnąć, a ostatecznie spadnie, w poniedziałek 30 września.

Ludzie uczuleni na wachania pogody mogli odczuć zmiany już w czwartek wieczorem, 26 września. I zmiany te ustąpią dopiero w poniedziałek. W okresie szczytowym złe samopoczucie jest możliwe nawet u osób, które nie są podatne na zmiany pogody.

Możliwe jest pogorszenie ogólnego samopoczucia, zaburzenia snu, bóle głowy, utrata sił, drażliwość, agresywność, lęk, niepokój i gwałtowna zmiana nastroju.

Zagrożone są również osoby z przewlekłymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, nadciśnieniem oraz pacjenci podatni na depresję i zaburzenia psychiczne.

Lekarze zalecają, aby nie obciążać się pracą w okresie silnej burzy magnetycznej i odkładać długie podróże na korzystniejszy czas. Zaleca się również unikać stresujących sytuacji, nie denerwować się, przebywać więcej na świeżym powietrzu, pić wodę i nie nadużywać alkoholu.

Osoby z chorobami przewlekłymi powinny skonsultować się z lekarzem rodzinnym i mieć przy sobie niezbędne leki.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-