UE jest zaniepokojona pogorszeniem się sytuacji w zakresie praw człowieka na Krymie

UE jest zaniepokojona pogorszeniem się sytuacji w zakresie praw człowieka na Krymie

Ukrinform
Unia Europejska jest nadal głęboko zaniepokojona pogorszeniem się sytuacji w zakresie praw człowieka na Krymie, nielegalnie zaanektowanym przez Rosję.

Zostało to stwierdzone w oświadczeniu delegacji Unii Europejskiej, opublikowanym na posiedzeniu Stałej Rady OBWE w czwartek w Wiedniu, informuje korespondent Ukrinformu.

„Pozostajemy głęboko zaniepokojeni pogorszeniem się sytuacji w zakresie praw człowieka na nielegalnie przyłączonym Krymie. Popieramy oświadczenie przedstawiciela OBWE ds. wolności mediów, Arlema ​​Desira, z 17 kwietnia, w którym potępiamy pogorszenie sytuacji odnośnie wolności słowa i bezpieczeństwu dziennikarzy na półwyspie”, podano w oświadczeniu.

UE oświadczyła również, że potępia „praktykę wyciszania głosów krytycznych na Krymie, w tym przypadki dziennikarzy Osmana Arifmemetowa, Rustema Szejhalijewa i Remziego Bekirowa, aresztowanych pod zarzutem terroryzmu, a także około 20 innych mieszkańców Krymu”.

Ponadto delegacja UE podkreśliła potrzebę zapewnienia swobodnego, bezpiecznego i nieograniczonego dostępu do SMM OBWE na całej Ukrainie, w tym nielegalnie przyłączonego Krymu i granicy ukraińsko-rosyjskiej.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-