Sąd w Hadze otrzymuje wyczerpujące informacje o zbrodniach Federacji Rosyjskiej na Krymie - działacz

Sąd w Hadze otrzymuje wyczerpujące informacje o zbrodniach Federacji Rosyjskiej na Krymie - działacz

Ukrinform
Krymscy działacze tatarscy i organizacje publiczne starają się udokumentować rosyjskie zbrodnie na Krymie i przekazać je instancją prawnym. Mają nadzieję, że Międzynarodowy Trybunał Karny wkrótce je rozpatrzy.

W środę w Brukseli podczas dyskusji zatytułowanej „Ukraińskie doświadczenia w cyberbezpieczeństwie: obrona demokracji”, opowiedział krymski działacz tatarski Elnur Ametov, odpowiadając na pytanie korespondenta Ukrinformu. Impreza odbyła się w Centrum Prasowym w Brukseli z inicjatywy Rady Biznesu Ukraina-UE.

„Ukraińskie państwo i podmioty niepaństwowe aktywnie współpracują z biurem prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego, który otrzymuje dokumenty dowodowe i fizyczne dowody zbrodni rosyjskich w okupowanym Krymie. O ile nam wiadomo, postępowanie karne dotyczące działań Rosji na Ukrainie jest przygotowywane w MTK. Zgodnie z najnowszymi raportami, w szczególności w sprawach Krymu, prokuratura MTK wkrótce będzie mogła przejść do następnego etapu. Mówimy o licznych naruszeniach międzynarodowego prawa humanitarnego i przestępstw popełnianych przez przedstawicieli władz rosyjskich”, podkreślił Elnur Ametov.

Powiedział, że krymscy aktywiści tatarscy, dziennikarze, członkowie społeczeństwa nie tylko odrzucają rosyjskie stereotypy propagandowe na Krymie i w stosunku do ukraińskich mediów i na arenie międzynarodowej, ale także czynią starania, aby rzeczywiste działania Federacji Rosyjskiej na okupowanych terytoriach miały wyraźne konsekwencje prawne i winni ponieśli za nie odpowiedzialność.

 „Organizacje Tatarów krymskich utrzymują kontakt z urzędem Prokuratora Generalnego Autonomicznej Republiki Krymu, który obecnie znajduje się na Ukrainie kontynentalnej. Biuro to aktywnie współpracuje nie tylko w dokumentowaniu, ale także w dochodzeniach karnych dotyczących wszystkich przypadków łamania praw człowieka i zbrodni rosyjskich na Krymie”, dodał Elnur Ametov.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-