Wróg potwierdza użycie bomb fosforowych i kasetowych na Ukrainie – SBU

Wróg potwierdza użycie bomb fosforowych i kasetowych na Ukrainie – SBU

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

federacja rosyjska nadal rażąco łamie prawa i zwyczaje wojenne i dąży do zniszczenia jak największej liczby Ukraińców przy użyciu szczególnie niebezpiecznych i nieludzkich rodzajów broni zabronionych przez międzynarodowe konwencje.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa SBU na Telegramie, która opublikowała kolejną przechwyconą rozmowę najeźdźców.

W szczególności, mówiąc o ostrzale Azowstalu, jeden z nich mówi, że wszyscy czekają, aż putin się tym wszystkim zmęczy i „rozrzuca się tu rakietami Topol”. „A więc wszystko, co było zabronione przez międzynarodowe konwencje: kasety, fosfor – wszystko nam wolno było, wszystkim tam strzelaliśmy” – powiedział okupant.

Jak zaznaczono, od 2014 r. SBU wielokrotnie odnotowywała użycie przez rosyjskich najeźdźców zabronionej broni na obszarze ATO/OSP. Od początku inwazji na dużą skalę rosjanie popełniają te zbrodnie wojenne na liniach frontu. SBU dokumentuje każdy z nich.

Służba prasowa zapewniła, że ​​przechwytuje i zbiera dane, które zostaną włączone do materiałów w sądach międzynarodowych, aby ani jeden rosyjski zbrodniarz wojenny nie umknął kary.

Jak donosił Ukrinform, w Mariupolu najeźdźcy rosyjscy użyli bomb fosforowych przeciwko ukraińskim żołnierzom broniącym zakładów Azowstal.

Jak informowaliśmy, 24 lutego rosyjski prezydent putin zapowiedział inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie niszczą obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał osiedli ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych. Siły Zbrojne Ukrainy, Gwardia Narodowa, Wojska Obrony Terytorialnej i cały naród ukraiński stawiają bohaterski opór wojskom rosyjskim i zadają im ciężkie straty.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-