Siły Zbrojne zapewniły, że Ukraina cały czas przygotowuje się do ewentualnego ataku Białorusi

Siły Zbrojne zapewniły, że Ukraina cały czas przygotowuje się do ewentualnego ataku Białorusi

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraina cały czas przygotowuje się na ewentualny atak Białorusi.

Ukrinform donosi, powiedział o tym Jewgienij Syłkin, asystent dowódcy połączonych sił Sił Zbrojnych Ukrainy ds. komunikacji strategicznej.

„Przede wszystkim jesteśmy pewni (w sprawie przygotowania ofensywy przez Białoruś — przyp. red.), gdy na terytorium Białorusi pojawi się wystarczająca liczba wojsk wroga, zgrupowanie wojsk wzmocni się do około 50-70 tys. wtedy będziemy mogli powiedzieć, że są gotowi do kolejnego ataku. Do tej pory tego nie zaobserwowaliśmy” – powiedział Syłkin.

Dodał, że obecnie na Białoruś z terytorium Rosji przybyło prawie 4 tys. żołnierzy, ale to według niego nie wystarczy do kolejnej ofensywy.

Jednak, jak zauważył Syłkin, w tej chwili białoruskie poligony przygotowują się do przyjęcia żołnierzy.

„Na każdym poligonie stworzono warunki do przyjęcia około 5000 żołnierzy” – powiedział Syłkin.

„Już jesteśmy gotowi i przygotowujemy się, wszystkie oddziały są w ciągłej pogotowiu. Trwają działania mające na celu rozminowanie terytorium. Podejmowane są również działania w celu stałego szkolenia jednostek, które znajdują się w pobliżu granicy państwowej z Białorusią. Wierzę, że od dawna Czasem nie znajdziemy porozumienia ani z Rosją, ani z Białorusią, dlatego obecnie pracujemy nad wymianą wszystkich dróg. Przecinamy każdą ścieżkę, niszcząc mosty, które prowadzą na nasze terytorium” – powiedział Syłkin.

Według niego, z liczby żołnierzy potrzebnych do ofensywy z Białorusi na Ukrainę tylko 20 000 to personel wojskowy Federacji Rosyjskiej, reszta, do 70 000, to białoruski personel wojskowy, w szczególności jednostki specjalnego przeznaczenia, wojska regularne.

Syłkin zaznaczył, że tak jak na początku inwazji na pełną skalę strona białoruska nie odważyła się angażować wojska w działania wojenne, tak i teraz jest nadzieja, że nie odważą się zaatakować.

„Bo zdrowy rozsądek przekona nawet zbrodnicze władze Białorusi do nieprzyłączania się do wojny” – powiedział Syłkin.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-