Około 60 osób zginęło w wyniku nalotu na szkołę w obwodzie ługańskim - Przewodniczący OWA

Około 60 osób zginęło w wyniku nalotu na szkołę w obwodzie ługańskim - Przewodniczący OWA

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Według wstępnych danych 60 osób zginęło w wyniku nalotu na szkołę we wsi Biełogorowka w obwodzie ługańskim.

Jak donosi Ukrinform, szef Ługańskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Serhij Gajdaj poinformował o tym w swoim Telegramie.

Według niego, o godzinie 16:37 7 maja w Biełogorowce, w wyniku rosyjskiego nalotu, w budynku szkolnym na powierzchni około 300 metrów kwadratowych wybuchł pożar i w domu kultury.

Ogień ugaszono w ciągu prawie czterech godzin, po czym uprzątnięto gruz i znaleziono ciała dwóch zmarłych.

Z gruzów ewakuowano 30 osób, z których 7 zostało rannych.

"Najprawdopodobniej zginęło wszystkich 60 osób, które pozostały pod gruzami budynków. To są prawdziwe okrucieństwa "rosyjskiego świata": cyniczny ostrzał szkoły będocej schronem bombowym, mord dzieci w Prywole. rosjan nie obchodzi, kogo zabiją. Wojskowego nie może - zabije bezbronne dziecko” – zauważył Gajdaj.

W tym samym dniu oddziały federacji rosyjskiej z „Gradów” i „Huraganów” ostrzelały Prywole. W wyniku ostrzału zginęli chłopcy w wieku 11 i 14 lat, a ich 69-letnia babcia i siostry w wieku 8 i 12 lat zostały poważnie ranne i trafiły do ​​szpitala.

Według przewodniczącego OWA okazało się, że babcia z wnukami opuściła schron na kilka minut i właśnie w tym czasie wróg uderzył w miasto.

Jak donosił Ukrinform, 7 maja w obwodzie ługańskim rosjanie zrzucili bombę lotniczą na szkołę we wsi Biełogorowka koło Łysiczańska, w której podziemiach ukrywało się około 90 osób.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-