Zełenski spotkał się ze Steinmeierem i podziękował mu za IRIS-T

Zełenski spotkał się ze Steinmeierem i podziękował mu za IRIS-T

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wkład Niemiec na drodze Ukrainy do pokoju i przywrócenia integralności terytorialnej jest bardzo istotny.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział to na spotkaniu z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem, donosi Ukrinform.

„Dzisiaj przeprowadziliśmy z Panem Prezydentem ważne negocjacje, które w pełni odpowiadają stosunkom między naszymi krajami. Podziękowałem Niemcom za dostarczenie nowoczesnego systemu obrony powietrznej Iris-T, który bardzo dobrze sprawdził się w ochronie naszego nieba i ratowaniu naszych ludzi. To naprawdę jest priorytet, wszyscy to czujemy. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się uzyskać kilka bardziej odpowiednich systemów” – powiedział prezydent.

Zełenski poinformował także Steinmeiera o innych potrzebach obronnych Ukrainy, które są niezbędne do ochrony i wyzwolenia ukraińskiej ziemi.

„W szczególności dotyczy to systemów artyleryjskich, pojazdów opancerzonych i innej broni” – wyjaśnił.

Dodał też, że liczy na pomoc Niemiec w odbudowie obwodu czernihowskiego.

„Mamy ważne rzeczy, które musimy bardzo szybko odbudować na Ukrainie” – powiedział Zełenski.

Jak informowaliśmy, niemiecki prezydent federalny Frank-Walter Steinmeier odwiedził Kijów po raz pierwszy od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę .

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-