Zełenski - Przeżyliśmy noc, która mogła zatrzymać historię Ukrainy i Europy

Zełenski - Przeżyliśmy noc, która mogła zatrzymać historię Ukrainy i Europy

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do obywateli po ostrzale elektrowni atomowej w Zaporożu przez wojska rosyjskie, zaznaczając, że Ukraińcy przeżyli noc, która mogła zatrzymać historię państwa ukraińskiego i Europy - poinformował korespondent Ukrinformu, powołując się na wideo Zełenskiego.

„Ludzie Ukrainy, przeżyliśmy noc, która mogła zatrzymać historię Ukrainy, historię Europy. Rosyjskie wojska zaatakowały elektrownię atomową w Zaporożu. Największą w Europie. Ona sama mogłaby być jak sześć Czarnobyli. Rosyjscy czołgiści wiedzieli, gdzie strzelają. Bezpośrednie namierzanie stacji to terror na niespotykanym dotąd poziomie. Na Ukrainie jest 15 jednostek nuklearnych, a pamięć o Czarnobylu dobrze funkcjonuje w rosyjskim wojsku - powiedział prezydent Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, w nocy 4 marca rosyjscy najeźdźcy ostrzelali elektrownię atomową w Zaporożu. Zarejestrowano trafienie w pierwszym bloku energetycznym, w budynku administracyjnym wybuchł pożar.

Od rana 4 marca teren elektrowni jest zajęty przez wojska rosyjskie. Obecnie nie ma bezpośredniego związku z kierownictwem elektrowni. Tło promieniowania mieści się w granicach naturalnych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-