Ukraina trafiła na Koreańczyków w finale Młodzieżowego Pucharu Świata

Ukraina trafiła na Koreańczyków w finale Młodzieżowego Pucharu Świata

Ukrinform
Młodzieżowy zespół Republiki Korei w piłce nożnej (zawodnicy poniżej 20 roku życia) został drugim finalistą Pucharu Świata 2019 roku, który odbywa się w Polsce.

W półfinale azjatycko-amerykańskich Mistrzostw Świata U20 koreańscy gracze w Lublinie pokonali ekipę z Ekwadoru 1: 0, jak podaje Ukrinform.

Obrońca Choi Chung został autorem decydującego gola, który w 39 minucie otrzymał piłkę na lewym skrzydle i wysłał potężnym ugerzeniem w pobliże prawego słupka bramki Ekwadorczyków.

W finale, 15 czerwca w Łodzi, drużyna Republiki Korei spotka się z drużyną ukraińską, która z kolei zwyciężyła swoich rówieśników z Włoch (1: 0).

„Brązowy” mecz o 3 miejsce Włochy - Ekwador odbędzie się 14 czerwca w Gdyni.

Przypomnijmy, że w fazie grupowej obecnych mistrzostw „błękitno- żółci” pokonali swoich rówieśników z USA (2: 1), Katar (1: 0) i zremisowali z drużyną Nigerii (1: 1). W 1/8 finału Ukraińcy pokonali reprezentację Panamy (4: 1), a w ćwierćfinale i półfinale z tym samym wynikiem 1: 0 pokonali drużyny Kolumbii i Włoch.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-