Prawie 60% Ukraińców popiera sankcje wobec Medwedczuka i jego żony

Prawie 60% Ukraińców popiera sankcje wobec Medwedczuka i jego żony

Ukrinform
58% Ukraińców popiera decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony o nałożeniu sankcji na Wiktora Medwedczuka i jego żonę Oksanę Marczenko, natomiast 28% nie.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 22-23 lutego 2021 r., donosi Ukrinform.

75% odpowiedziało, że wie o decyzji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony o nałożeniu sankcji na Wiktora Medwedczuka i jego żonę Oksanę Marczenko (40% wie, 35% - słyszało coś, jednocześnie 25% - słyszy o tym pierwszy raz). 58% popiera decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, a 28% nie. Wśród tych, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tej decyzji, 73% twierdzi, że ją popiera, 23% - jest przeciwnie”- napisano w komunikacie.

Jednocześnie 52% respondentów uważa, że decyzja o nałożeniu sankcji na Wiktora Medwedczuka jest spowodowana jego prorosyjskimi działaniami, 30% - to pojedynek oligarchów, 16% - próba zwrotu własności państwowej, 13% uważa, że jest to instrukcja USA. 10% mówi o presji na opozycję.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2500 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2 %.

Przypomnijmy, Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony na posiedzeniu 19 lutego zdecydowała o zastosowaniu sankcji wobec 19 osób prawnych i ośmiu osób, w tym posła Wiktora Medwedczuka i jego żony Oksany Marczenko.

Jak powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony na cały majątek Medwedczuka nałożono sankcje.

Zdaniem szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Iwana Bakanowa decyzja Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony o nałożeniu sankcji na osoby fizyczne oparta jest w szczególności na materiałach należących do Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-