Ukrinform jest jednym z ośmiu najwyższej jakości ukraińskich mediów internetowych – IMI

Ukrinform jest jednym z ośmiu najwyższej jakości ukraińskich mediów internetowych – IMI

Ukrinform
Ukraińska ogólnokrajowa agencja informacyjna Ukrinform znajduje się na liście ośmiu najlepszych ukraińskich mediów internetowych, tzw. „Białej Liście”.

Dane takie opublikował IMI (Institute of Mass Information) na podstawie wyników nowego dwustopniowego monitoringu półrocznego.

Nowa Biała Lista obejmuje osiem środków masowego przekazu najwyższej jakości : Hromadskie, Liga, Ukraińska Prawda, Ukrinform, Radio Swoboda, Dzerkało Tyżnia i Bukwy oraz Suspilne mowlenia - donosi IMI.

Zwraca się uwagę, że zgodnie z przeprowadzoną analizą poziom przestrzegania standardów zawodowych na łamach tych mediów wynosił średnio około 97,8%.

„Na głównej stronie wiadomości na tych stronach nie znaleziono dżinsów, mowy nienawiści, seksizmu, fejków ani szkodliwych treści” - powiedzieli eksperci.

IMI podkreślił również, że strony te jednocześnie najczęściej przestrzegają zasady przejrzystości na wysokim poziomie, a strony Hromadskiego, Ligi, UP, Suspilnego, Radia Svobody mają wypisane szczegóły polityki.

IMI dodał, że badanie to było możliwe dzięki wsparciu Amerykanów, które zostało zapewnione przez projekt USAID „Media Program in Ukraine”, który jest realizowany przez międzynarodową organizację Internews. Za zawartość wyłączną odpowiedzialność ponosi Institute of Mass Information i niekoniecznie odzwierciedlają one poglądy USAID, rządu Stanów Zjednoczonych lub Internews.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-