Według WTO pandemia spowodowała spadek handlu światowego o 32%

Według WTO pandemia spowodowała spadek handlu światowego o 32%

Ukrinform
Globalna pandemia koronawirusa doprowadziła do 32% spadku światowej gospodarki w 2020 roku – powiedział główny doradca dyrektora generalnego Światowej Organizacji Handlu na forum „Ukraina 30. Koronawirus: wyzwania i odpowiedzi”, donosi korespondent Ukrinform.

„Pandemia koronawirusa poważnie i dramatycznie wpłynęła na światową gospodarkę i handel. Oczywiście obszary te są teraz bardzo niestabilne. Ale jeśli chodzi o handel światowy, możemy powiedzieć, że zmniejszył się on o 32%”- powiedział ekspert.

Według niego, według analizy WTO, w drugiej połowie 2020 roku pojawiają się tendencje do poprawy sytuacji w światowym handlu.

Podkreślił on znaczenie handlu światowego jako narzędzia do przezwyciężenia kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19, co powinno również stymulować rozprzestrzenianie się szczepionek na świecie.

Według Worldometer, na rano 9 lutego na świecie zarejestrowano ponad 107 milionów przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 2336337 osób umarło; Wyzdrowiało 78 851 588 osób.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-