Ponad połowa Ukraińców spodziewa się, że rok 2021 będzie lepszy od poprzedniego

Ponad połowa Ukraińców spodziewa się, że rok 2021 będzie lepszy od poprzedniego

Ukrinform
Ponad połowa ankietowanych Ukraińców (52%) spodziewa się, że rok 2021 będzie lepszy od poprzedniego.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating”, donosi Ukrinform.

Jednocześnie 27% respondentów nie spodziewa się zmian w nowym roku, a 18% uważa, że rok 2021 będzie gorszy od 2020.

Najlepsze oczekiwania mają młodzi ludzie i kobiety.

Jednocześnie większość Ukraińców (74%) patrzy na nowy 2021 rok z optymizmem, a tylko 18% - z pesymizmem. Mieszkańcy Kijowa i regionów zachodnich, młodzież, wyborcy partii „Sługa Narodu”, „Za przyszłość”, „Ukraińska Strategia” i „Hołos” są bardziej optymistyczni w swoich oczekiwaniach - informują socjologowie.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 2-4 stycznia 2021 r. metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2500 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-