Zełenski uczcił pamięć poległych podczas II wojny światowej

Zełenski uczcił pamięć poległych podczas II wojny światowej

Ukrinform
W 76. rocznicę wypędzenia hitlerowskich najeźdźców z Ukrainy prezydent Wołodymyr Zełenski uczcił pamięć poległych w II wojnie światowej – podało Biuro Prezydenta, donosi Ukrinform.

„Ukraina zawsze będzie pamiętać tych, którzy oddali życie, wyzwalając naszą ziemię od najeźdźców. Ukraińcy zapłacili za pokój niezwykle wysoką cenę, a najwyższym zaszczytem za dobrą pamięć o poległych jest nasze oddanie sprawie zachowania pokoju” - powiedział szef państwa.

Należy zauważyć, że w imieniu Prezydenta Ukrainy złożono wieniec na grobie Nieznanego Żołnierza w Parku Wiecznej Chwały w stolicy.

Przypomnijmy, 28 października Ukraina obchodzi Dzień Wyzwolenia Ukrainy od nazistowskich najeźdźców.

Tego dnia 1944 roku wojska hitlerowskich Niemiec i ich sojuszników zostały ostatecznie wypędzone z Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-