Prawie 42% mieszkańców Kijowa jest gotowych poprzeć Kliczko w wyborach

Prawie 42% mieszkańców Kijowa jest gotowych poprzeć Kliczko w wyborach

Ukrinform
W wyborach na mera Kijowa prawie 42% mieszkańców Kijowa, którzy zdecydowali się i zamierzają wziąć udział w wyborach, jest gotowych do głosowania na Witalija Kliczko, a na pozostałych kandydatów jest dużo mniej.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców Kijowa przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 26-27 lipca 2020 r. - donosi Ukrinform.

Według wyników sondażu Witalija Kliczko jest gotowe poprzeć 41,7%, spośród tych którzy zdecydowali się zagłosować i zamierzają wziąć udział w wyborach, prezentera telewizyjnego Serhija Prytułę - 11,6% respondentów, a posła „Sługi Narodu” Irynę Wereszczuk - 9 , 4%.

9% respondentów jest gotowych głosować na prezentera telewizyjnego i biznesmena Andrija Palczewskiego, 5,4% na posła „Europejskiej Solidarności” Ołeksija Honczarenko, 4,5% na Ołeksandra Popowa - byłego szefa Administracji Państwowej w Kijowie oraz 3,5% na Wadyma Rabinowycza – deputata „Platformy Opozycyjnej – Za Życie”.

Były burmistrz stolicy Ołeksandr Omelczenko uzyskałby 3,3% poparcia, były poseł z ramienia partii „Swoboda” Andrij Illienko - 2,6%, a przedstawiciel „Batkiwszczyny” Witalij Nestor - 2,1%.

Około 8,5% respondentów było niezdecydowanych.

Socjolodzy zwracają uwagę, że poparcie wyborcze Kliczki prawie się podwoiło od sierpnia ubiegłego roku.

Jednocześnie wyniki sondażu pokazały, że gdyby Kliczko i inni potencjalni kandydaci spotkaliby się w drugiej turze wyborów, wygrałby obecny mer. W parze z Wereszczuk - 64% / 22%, w parze z Honczarenko - 68% /13%, z Palczewskim - 67% / 20%, z Prytułą - 63% / 21%.

Od 13% do 20% mieszkańców Kijowa nie zdecydowało się jeszcze na swój wybór lub nie chce brać udziału w głosowaniu w tych kombinacjach w drugiej turze wyborów na prezydenta.

Ponadto, zgodnie z wynikami sondażu, połowa respondentów stwierdziła, że ​​nie śledzi ostatnich prawyborów partii „Sługa Narodu”, która wybrała z tej partii kandydata na burmistrza Kijowa. 35% stwierdziło, że słyszało o inicjatywie. Tylko 14% stwierdziło, że uważnie obserwuje. Większość z tych respondentów to albo starsi respondenci, wyborcy partii „Sługa Narodu”, „Zwycięstwa Palczewskiego” partii Szarija, „Platformy Opozycyjnej – Za Życie” i „Solidarności europejskiej”.

Ankieta została przeprowadzona przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 26-27 lipca 2020 r. wśród mieszkańców Kijowa metodą ankiety telefonicznej. Przepytano łącznie 2000 respondentów w wieku powyżej 18 lat. Błąd reprezentatywności badania nie przekracza 2,2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-