Grupa ukraińskich żołnierzy przeszła rehabilitację w Polsce

Grupa ukraińskich żołnierzy przeszła rehabilitację w Polsce

Ukrinform
12 rannych żołnierzy ukraińskich zostało poddanych rehabilitacji w Centrum rehabilitacyjno-rekreacyjnym „Dobry Brat” w Polsce - powiedział Mariusz Markowski, współwłaściciel Centrum rehabilitacyjno-rekreacyjnego „Dobry Brat”, działającego w Osiecku w województwie pomorskim na północy Polski, donosi korespondent Ukrinform.

„Dzisiaj zakończyła się rehabilitacja 12 żołnierzy ukraińskich, która trwała trzy tygodnie” - powiedział Markowski.

Dodał, że trzech poważnie rannych Ukraińców i jedna osoba towarzysząca pozostają w ośrodku, aby kontynuować proces rehabilitacji.

Według Markowskiego kolejna grupa rannych ukraińskich żołnierzy licząca 20–25 osób przyjedzie na rehabilitację na początku marca przyszłego roku.

Według biznesmena od jesieni 2014 r. centrum odwiedziło ponad 200 żołnierzy ukraińskich, niektórzy z nich kilkakrotnie. W przeważającej części są to wojskowi sił zbrojnych, ale byli także przedstawicielami innych sił bezpieczeństwa.

Markowski podkreślił, że działalność centrum odbywa się kosztem darowizn od osób z Polski i Ukrainy, a także przy znacznym wsparciu społeczności ukraińskiej w Rzeczypospolitej Polskiej.

„Dobry brat” to publiczny polsko-ukraiński projekt charytatywny mający na celu wsparcie wojskowych z Ukrainy, którzy zostali ranni podczas walk w Donbasie. Zaczęło się od prywatnej inicjatywy Mariusza Markowskiego, który zaprosił 28 ukraińskich desantników na leczenie do Polski po raz pierwszy jesienią 2014 roku. W 2015 r. utworzono Fundację Dobrego Brata, aby pomóc w długoterminowej rehabilitacji.

Ośrodek w Osiecku specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów z chorobami ortopedycznymi i neurologicznymi, dysfunkcjami aparatu wspomagającego, słuchu i wzroku, bólem fantomowym.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-