Dotacje w tym roku nie zmniejszą się - Honczaruk

Dotacje w tym roku nie zmniejszą się - Honczaruk

Ukrinform
Każdy, kto otrzymał dotacje na obecny sezon grzewczy, przejdzie przez ten okres na warunkach, na których został już dotowany.

O tym poinformował premier Aleksej Honczaruk na swoim blogu wideo.

„Dotacje na pewno nie zostaną zmniejszone w tym roku. A w tym sezonie grzewczym wszyscy, którzy je otrzymali, przejdą przez ten okres na warunkach, na których zostali już dotowani. I zasada ubiegania się o dotację również nie zmieni się w przyszłym roku”, powiedział szef rządu.

Wyjaśnił, że rodziny, które otrzymują niższe dochody i dlatego potrzebują większej ochrony ze strony państwa, otrzymają większe dotacje.

Honczaruk potwierdził również zamiar osiągnięcia wskaźnika, aby średnio rodzina wydawała na opłaty komunalne nie więcej niż 15% całkowitego dochodu.

„I taki rozmiar wskaźnika będziemy utrzymywali”, zapewnił premier.

Jak informowaliśmy, wiceminister polityki społecznej Witali Muzyczenko powiedział, że dostosowanie wzoru do ​​obliczania dotacji nastąpi w maju 2020 roku, po zakończeniu sezonu grzewczego, i obejmie około 150 tysięcy gospodarstw domowych.

Według niego, tak zwany wzrost obowiązkowej płatności po otrzymaniu dotacji wpłynie tylko na 4% otrzymujących dotacje. Pozostałe kategorie odbiorców z dochodami na poziomie minimalnym, takich jest około 90%, nie odczują zmian.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-