W Rosji Pawło Hryb został skazany na 6 lat więzienia

W Rosji Pawło Hryb został skazany na 6 lat więzienia

Ukrinform
Rosyjski Sąd skazał Ukraińca Pawła Hryba na sześć lat więzienia – donosi „Hromadskie”.

„Uznać Pawło Hryba za winnego i nałożyć karę sześciu lat pozbawienia wolności z odbywaniem w kolonii karnej” - powiedział sędzia.

Przypomnijmy, Pawło Hryb zniknął 24 sierpnia 2017 r. w obwodzie homelskim na Białorusi, gdzie przyjechał z Kijowa na spotkanie z dziewczyną z Soczi, którą poznał w Internecie. Później, w wywiadzie, dziewczyna przyznała, że ​​naprawdę zaprosiła chłopca na Białoruś i powiedziała, że ​​była zmuszona to zrobić przez pracowników FSB Rosji.

Później okazało się, że Hryb znajduje się w celi nr 5 w Krasnodarze: został oskarżony na podstawie Artykułu 205 Kodeksu Karnego Rosji - "Terroryzm".

Podczas procesu więźnia politycznego Hryba, rosyjscy prokuratorzy zażądali 6 lat więzienia dla Ukraińca.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-