Stany Zjednoczone potwierdziły datę spotkania Bidena z Zełenskim w Białym Domu 30 sierpnia

Stany Zjednoczone potwierdziły datę spotkania Bidena z Zełenskim w Białym Domu 30 sierpnia

Ukrinform
Biały Dom potwierdził, że spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych i Ukrainy w Waszyngtonie może odbyć się 30 sierpnia.

Tak wynika z opublikowanego w środę oficjalnego oświadczenia administracji prezydenta Bidena, informuje Ukrinform.

„Prezydent Biden nie może się doczekać wizyty prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Białym Domu 30 sierpnia 2021 r.” – czytamy w oświadczeniu.

Jak podkreślono w Waszyngtonie, „ta wizyta potwierdzi niezachwiane poparcie USA dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji na Donbas i Krym". Ponadto spotkanie prezydentów potwierdzi „ścisłą współpracę w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, a także poparcie dla wysiłków prezydenta Zełenskiego na rzecz walki z korupcją i realizacji programu reform opartego na naszych wspólnych demokratycznych wartościach”.

Przypomnijmy, prezydent USA Joe Biden zaprosił prezydenta Zełenskiego do odwiedzenia Białego Domu podczas niedawnej rozmowy telefonicznej na początku czerwca. Do tej pory strony uzgadniały terminy wizyty ukraińskiej głowy państwa w Waszyngtonie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-