W Kijowie rozpoczęło się ukraińsko-chińskie forum

W Kijowie rozpoczęło się ukraińsko-chińskie forum

zdjęcie
Ukrinform
Współpraca między Chinami a Ukrainą ma ogromny potencjał, a stosunki między obydwoma krajami stale się poprawiają powiedział Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Chińskiej Republiki Ludowej na Ukrainie Fan Xianrong podczas międzynarodowego forum ukraińsko-chińskiego na Uniwersytecie Borysa Hrinchenki w Kijowie, donosi korespondent Ukrinform.

„Stosunki chińsko-ukraińskie stale się poprawiają. Chiny stały się już największym partnerem handlowym Ukrainy, ale współpraca między naszymi krajami ma ogromny potencjał. Przywódcy i rządy naszych krajów są pełni pragnień i nadziei na rozwój stosunków dwustronnych” – powiedział dyplomata i wyraził przekonanie, że współpraca chińsko-ukraińska ma szerokie perspektywy.

„Za kilka dni będziemy obchodzić dziesiątą rocznicę strategicznego partnerstwa między Chinami a Ukrainą. Jesteśmy gotowi podjąć wspólne wysiłki ze stroną ukraińską, aby kolejne 10 lat naszego partnerstwa było jeszcze bardziej udane” – powiedział ambasador.

Przywitał uczestników forum także Minister Gabinetu Ministrów Oleh Niemczinow. Zaznaczył, że rząd spodziewa się zbadania chińskich doświadczeń administracji publicznej i propozycji określenia drogi ukraińskiej na podstawie wyników forum.

„Chiny są naszym wielkim przyjacielem strategicznym i największym partnerem handlowym. Mamy nadzieję, że lepsze zrozumienie filozofii i wartości chińskiego przywództwa pozwoli nam osiągnąć wysoki poziom zrozumienia współpracy” – powiedział Niemczinow po wygłoszeniu oświadczenia premiera Denysa Szmyhala.

Rektor Uniwersytetu Hrinchenki Wiktor Ogniewiuk powiedział z kolei, że na forum planowane jest otwarcie nowych sal lekcyjnych „Konfucjusza”, stworzonych przy wsparciu siedziby Instytutu Konfucjusza i wsparciu finansowym Ambasady Chińskiej.

Ogniewiuk dodał, że chiński jest wykładany na uniwersytetach od 1997 roku i obecnie uczy się go ponad 300 studentów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-