NATO z zadowoleniem przyjmuje starania Prezydenta Ukrainy w uregulowaniu kwestii Wschodu - Stuart Peach

NATO z zadowoleniem przyjmuje starania Prezydenta Ukrainy w uregulowaniu kwestii Wschodu - Stuart Peach

Ukrinform
Podczas wizyty w Kijowie i Lwowie w dniach 6-7 kwietnia Przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO i Starszy Doradca Wojskowy Sekretarza Generalnego NATO, marszałek lotnictwa Stuart Peach, potwierdził solidarność z Ukrainą i potępienie przez aliantów agresji Rosji przeciwko Ukraina.

Jak donosi Ukrinform, napisano o tym w oświadczeniu podsumowującym wizytę i opublikowanym na stronie internetowej NATO .

„Sojusz z zadowoleniem przyjmuje starania prezydenta Zełenskiego o pokojowe rozwiązanie konfliktu we wschodniej Ukrainie. Sojusznicy z NATO są zgodni w potępianiu bezprawnej aneksji Krymu przez Rosję i jej agresywnych działań we wschodniej Ukrainie. Wzywamy Rosję do zaprzestania wspierania bojowników we wschodniej Ukrainie i wycofania swoich sił z terytorium Ukrainy. Ukraina jest jednym z najbliższych i najważniejszych partnerów NATO” - powiedział szef Komitetu Wojskowego NATO .

Podczas wizyty Peach otrzymał szczegółowe informacje na temat partnerstwa między Ukrainą a NATO, postępów w międzynarodowych misjach szkoleniowych oraz sytuacji bezpieczeństwa na Ukrainie i wokół niej.

Podczas spotkania z Prezydentem Ukrainy Przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO potwierdził, że Sojusz wysoko ceni partnerstwo z Ukrainą i w pełni popiera jej suwerenność i integralność terytorialną.

Zwraca się uwagę, że rozmowy podczas wizyty dotyczyły realizacji reform obronnych na Ukrainie, które są podstawą dla wejścia Ukrainy do NATO, rozwoju sytuacji na Ukrainie i w regionie Morza Czarnego, udziału Ukrainy w misjach NATO w Afganistanie, Kosowo i w siłach zbrojnych Sojuszu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-