Chomczak spotkał się z przewodniczącym komitetu wojskowego NATO

Chomczak spotkał się z przewodniczącym komitetu wojskowego NATO

zdjęcie
Ukrinform
Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał pułkownik Rusłan Chomczak i przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO Stuart Peach spotkali się we Lwowie w Narodowej Akademii Wojsk Lądowych im. Hetmana Piotra Sagajdacznego.

Strony omówiły sytuację w strefie OSP, reformę systemu wojskowego Ukrainy oraz partnerstwo strategiczne - donosi służba prasowa Sił Zbrojnych Ukrainy, podaje Ukrinform.

„Z satysfakcją pragnę zauważyć, że współpraca między Siłami Zbrojnymi Ukrainy a NATO i krajami partnerskimi charakteryzuje się dużą dynamiką i wciąż nabiera rozpędu” - powiedział Chomczak.

W trakcie wizyty strony omówiły sytuację na obszarze działania Sił Połączonych oraz ogólną sytuację bezpieczeństwa wokół Ukrainy. Omówiono również stan reform Sił Zbrojnych oraz transformację systemu szkolenia zgodnie z podejściem NATO.

Z kolei przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO zapewnił stronę ukraińską o dalszym poparciu dla Ukrainy przez Sojusz Północnoatlantycki.

Szef Narodowej Akademii Wojsk Lądowych, generał porucznik Pawło Tkaczuk, zapoznał gości z historią i współczesnością czołowej uczelni Wojsk Lądowych oraz ze specyfiką szkolenia specjalistów wojskowych. Razem uhonorowali oni poległych Bohaterów Ukrainy, studentów Akademii Narodowej, składając kwiaty w Galerii Sław Absolwentów.

Następnie, przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO Stuart William Peach odwiedził ratusz we Lwowie, gdzie zostawił wpis w Księdze Gości Honorowych i podziękował za możliwość odwiedzenia Lwowa.

„To dla mnie wielki zaszczyt odwiedzić to piękne, światowej klasy, miasto. Dziękuję za możliwość”- napisał Peach.

Stuart William Peach był starszym oficerem NATO i doradcą wojskowym Sekretarza Generalnego i Rady Północnoatlantyckiej. Jest także najstarszym oficerem w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Dowodził brytyjskimi siłami zbrojnymi we Włoszech i w lotnictwie NATO w Kosowie. Był szefem organizacji badawczo-testowej Air Warfare Center w Lincolnshire. W 2011 roku został Naczelnym Marszałkiem Lotnictwa i pierwszym dowódcą nowego Dowództwa W 2013 roku został zastępcą szefa sztabu Sił Powietrznych. W 2016 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. W tym samym roku został szefem sztabu Sił Powietrznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-