Rosyjska próba narzucenia Ukrainie wizerunku „agresora” nie powiodła się – Kuleba

Rosyjska próba narzucenia Ukrainie wizerunku „agresora” nie powiodła się – Kuleba

Ukrinform
Próba narzucenia Ukrainie wizerunku „agresora” przez Federację Rosyjską już się nie powiodła - napisał na Twitter minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba, donosi Ukrinform.

„Ostatni tydzień pokazał, że wszyscy partnerzy Ukrainy doskonale zdają sobie sprawę z potrzeby przywracania Rosji rozsądku. Już to robią. A zachowanie Ukrainy jest pozytywnie postrzegane. Rosyjskie próby narzucenia Ukrainie wizerunku „agresora” już się nie powiodły. Widzowie w Rosji słyszą tylko głośne wypowiedzi” - napisał Kuleba,

Przypomnijmy, 6 kwietnia Ołeh Nikolenko, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy, zaprzeczył doniesieniom rosyjskich mediów o śmierci dziecka we wsi Oleksandriwskie w wyniku domniemanego ukraińskiego ataku dronów w kontrolowanej przez Ukrainę części obwodu donieckiego.

Nikolenko odniósł się do śledztwa StopFake, w którym w szczególności zwraca się uwagę na to, że żaden dron Sił Zbrojnych nie byłby w stanie przelecieć 30 km do wioski.

W rosyjskich mediach pojawiły się informacje o śmierci dziecka rzekomo w wyniku ataku ukraińskiego drona we wsi Oleksandriwskie na okupowanym terytorium Doniecka.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-