Kijów zwraca się do Stanów Zjednoczonych o zaostrzenie sankcji wobec Rosji – Markarowa

Kijów zwraca się do Stanów Zjednoczonych o zaostrzenie sankcji wobec Rosji – Markarowa

wideo
Ukrinform
Kijów zwraca się do Stanów Zjednoczonych o zaostrzenie sankcji wobec Rosji – Markarowa

Ukraina z zadowoleniem przyjmuje kontynuację sankcji USA wobec Rosji i zwraca się o ich wzmocnienie - oświadczyła w ekskluzywnym wywiadzie dla „Radio Swoboda” ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych Oksana Markarowa, donosi Ukrinform.

Według niej, nawet pod obecną amerykańską administracją Joe Bidena polityka sankcji pozostaje fundamentalna.

„Z zadowoleniem przyjmujemy istniejące sankcje. I nieustannie prosimy nie tylko o kontynuację, ale także o pogłębienie sankcji. Czyli cena dla agresora za działania Rosji w częściowo okupowanym Donbasie i za nielegalną aneksję Krymu oraz za nieustannie popełniane naruszenia praw naszych obywateli na Krymie będzie rosnąć, dopóki zachowanie to nie zostanie zmienione. Dlatego prosimy o więcej niż tylko przedłużanie sankcji. Prosimy o ich wzmocnienie” - powiedziała Markarowa.

Markarowa jest przekonana, że sankcje zaostrzą się, jeśli Rosja nie zmieni swojego zachowania.

„Chcielibyśmy również porozmawiać na wszystkich oficjalnych szczeblach o większym zaangażowaniu USA we wszystkich formatach. Myślę, że i na to dostaniemy odpowiedź od naszego partnera strategicznego. I myślę, że jeśli Rosja będzie kontynuowała agresywną politykę, to zdecydowanie możemy - i ciągle o tym mówimy i wzywamy - spodziewać się wzmocnienia sankcji”- powiedziała Markarowa.

Przypomnijmy, 2 kwietnia odbyła się pierwsza rozmowa telefoniczna między prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim a prezydentem USA Joe Bidenem.

Według szefa BP Andrija Jermaka, Biden powiedział podczas rozmowy, że czeka na możliwość ponownego odwiedzenia Ukrainy.

Jako wiceprezydent USA w administracji Baracka Obamy, Biden kilkakrotnie odwiedził Ukrainę.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-