Ukraina powinna stać się jednym ze światowych centrów bezpieczeństwa żywnościowego – Szmyhal

Ukraina powinna stać się jednym ze światowych centrów bezpieczeństwa żywnościowego – Szmyhal

Ukrinform
Głównym priorytetem Ukrainy pozostaje rozwój sektora rolnego, otwarcie rynku ziemi oraz poprawa jakości i bezpieczeństwa żywności - powiedział premier Denys Szmyhal podczas IV Ukraińsko-niemieckiego Forum Gospodarczego, donosi korespondent Ukrinform.

„Naszym priorytetem pozostaje rozwój sektora rolnego. Mówimy o otwarciu i liberalizacji rynku gruntów, poprawie infrastruktury rekultywacji oraz poprawie jakości i bezpieczeństwa żywności. Ukraina musi stać się jednym z centrów bezpieczeństwa żywnościowego na świecie i apelujemy o inwestycje w tej sferze”- powiedział Szmyhal.

Zaznaczył, że trzeci rok z rzędu nasz kraj poprawia eksport produktów rolnych, a Niemcy są stabilnym członkiem pierwszej dziesiątki importerów ukraińskich produktów rolnych.

Premier przypomniał również, że Ukraina nawiązuje partnerstwo biznesowe w dziedzinie IT i bardzo liczy na to, że strona niemiecka zaakceptuje pomysł sformalizowania takiego partnerstwa na szczeblu międzyrządowym.

„Rząd przywiązuje dużą wagę do skutecznej realizacji reformy rolnej, decentralizacji i transformacji regionów węglowych przy pomocy partnerów niemieckich. Szczególnie cenne jest dla nas doświadczenie Niemiec w procesie zamykania kopalń i przekształcania regionów węglowych. W tym roku planujemy rozpocząć szereg projektów pilotażowych dotyczących transformacji regionów węglowych przy wsparciu Niemiec”- powiedział Szmyhal.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-