Zełenski spotkał się z premierem ZEA - o czym rozmawiali

Zełenski spotkał się z premierem ZEA - o czym rozmawiali

zdjęcie
Ukrinform
Zjednoczone Emiraty Arabskie postrzegają Ukrainę jako ważnego partnera w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego.

Rozmawiano o tym podczas spotkania prezydenta Wołodymyra Zełenskiego z wiceprezydentem, premierem ZEA, ministrem obrony, władcą emiratu Dubaju szejkiem Mohammadem bin Rashidem Al Maktoumem, donosi Ukrinform powołując się na informacje służby prasowej głowy państwa Ukrainy.

„Ze swojej strony Muhammad bin Rashid Al Maktoum zaznaczył, że ZEA traktuje Ukrainę jako wiarygodnego partnera, z którym relacje rozwijają się na zasadach zaufania i wzajemnego szacunku. Odnotował wizytę prezydenta na Expo 2020 i podkreślił, że Ukraina jest ważnym partnerem ZEA w zapewnianiu bezpieczeństwa żywnościowego”- czytamy w komunikacie.

Podczas rozmowy strony nakreśliły priorytetowe obszary współpracy między Ukrainą a ZEA, omówiły sposoby pogłębienia współpracy bilateralnej w sferze handlowej, gospodarczej, inwestycyjnej oraz naukowo-technicznej.

W szczególności Zełenski skupił się na rozwoju infrastruktury i wezwał ZEA do inwestowania w ten sektor na Ukrainie.

Szczególną uwagę zwrócono na zwalczanie skutków rozprzestrzeniania się zarażenia koronawirusem oraz wpływu kwarantanny na gospodarki krajów.

Prezydent wyraził przekonanie, że zwiększone zainteresowanie przywództwa Ukrainy i ZEA priorytetowymi obszarami współpracy dwustronnej świadczy o istnieniu woli politycznej do dalszego rozwoju i pogłębiania konstruktywnej, wzajemnie korzystnej współpracy w interesie narodów ukraińskiego i ZEA.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski w dniach 14-15 lutego przebywał z oficjalną wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-