NATO wzywa Rosję do wycofania wojsk ze wschodniej Ukrainy – Stoltenberg

NATO wzywa Rosję do wycofania wojsk ze wschodniej Ukrainy – Stoltenberg

Ukrinform
Sojusz Północnoatlantycki konsekwentnie wspiera Ukrainę, z zadowoleniem przyjmuje jej wysiłki zmierzające do znalezienia pokojowego rozwiązania sytuacji we wschodniej Ukrainie i wzywa Rosję do wycofania swoich wojsk z regionu – powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej po rozmowach z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, donosi korespondent Ukrinform.

„Podczas naszego spotkania rozmawialiśmy o sytuacji bezpieczeństwa na Ukrainie i w regionie Morza Czarnego. Sojusznicy NATO jednomyślnie potępiają bezprawną aneksję Krymu przez Rosję i jej agresywne działania we wschodniej Ukrainie. Wzywamy Rosję do zaprzestania wspierania bojowników we wschodniej Ukrainie i do wycofania swoich wojsk z jej terytorium. Z zadowoleniem przyjmuję wysiłki Ukrainy zmierzające do znalezienia pokojowego rozwiązania tego konfliktu”- powiedział lider Sojuszu.

Przypomnijmy, we wtorek 9 lutego delegacja rządu pod przewodnictwem premiera Denysa Szmyhala rozpoczęła roboczą wizytę w Brukseli. Wczoraj Szmyhal spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem i sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

W programie wizyty przewidziano cykl spotkań roboczych z przedstawicielami Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. 11 lutego Denys Szmyhal będzie przewodniczyć rozmowom w formie Rady Stowarzyszenia UE-Ukraina.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-