Blinken - Popieram dostarczanie Ukrainie broni

Blinken - Popieram dostarczanie Ukrainie broni

Ukrinform
Kandydat na sekretarza stanu USA Anthony Blinken potwierdził determinację administracji Bidena do dostarczenia Ukrainie broni.

Powiedział to podczas przesłuchania w Senacie USA w odpowiedzi na pytania republikańskiego senatora Rona Johnsona, donosi korespondent Ukrinform.

„Jedną z rzeczy, które Kongres zrobił jednogłośnie, jest to, że przeznaczyliśmy 300 milionów dolarów na zaopatrzenie Ukrainy w „śmiercionośną broń” - powiedział senator. Podkreślił, że administracja Obamy nie wdrożyła tej inicjatywy - w przeciwieństwie do administracji Trumpa.

„Czy nadal nie podzielasz stanowiska w sprawie dostarczania tej broni? Czy uważasz, że ta decyzja Kongresu i administracji Trumpa była słuszna?” - zapytał Johnson.

W odpowiedzi Blinken powiedział: „Senatorze, popieram dostarczanie Ukrainie takiej broni do celów obronnych”.

Kandydat na stanowisko szefa Departamentu Stanu USA przypomniał również, że swoje stanowisko wypowiedział trzy lata temu w publikacji The New York Times - i nadal się go trzyma.

Przypomnijmy, we wtorek w Komisji Stosunków Międzynarodowych Senatu USA odbywają się przesłuchania w sprawie zatwierdzenia Anthony'ego Blinkena na stanowisko sekretarza stanu w administracji Joe Bidena. Po przesłuchaniach w komisji profilowej i sformułowaniu rekomendacji do kandydatury Senat podejmuje decyzję w drodze głosowania.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-