Odnowienie Układu o stowarzyszeniu i Wspólnego obszaru lotniczego - w BP określono zadania w stosunkach z UE

Odnowienie Układu o stowarzyszeniu i Wspólnego obszaru lotniczego - w BP określono zadania w stosunkach z UE

Ukrinform
Jednym z najważniejszych zadań w stosunkach z Unią Europejską w tym roku jest rozpoczęcie konsultacji w sprawie odnowienia Umowy stowarzyszeniowej z UE - powiedział zastępca szefa Biuro Prezydenta Ukrainy, doradca dyplomatyczny prezydenta Ihor Żołkwa dla wydania „Dżereła tyżnia”.

- Do najważniejszych zadań w relacjach z UE na 2021 r. należy rozpoczęcie konsultacji w sprawie odnowienia umowy stowarzyszeniowej, a także podpisanie umowy o Wspólnym Obszarze Lotniczym na początku 2021 r. - powiedział i dodał, że pod koniec I kwartału 2021 r. misja ekspercka Komisji Europejskiej będzie mogła przedstawić wnioski dotyczące gotowości Ukrainy do zawarcia umowy o „ruchu bezwizowym dla przemysłu”, a Ukraina zacznie wdrażać odpowiednie zalecenia.

Według niego, w 2021 roku priorytetem jest także rozpoczęcie merytorycznego dialogu z UE na temat zaangażowania Ukrainy w realizację „Europejskiego Zielonego Ładu (EU Green Deal)”.

W dziedzinie stosunków z NATO Żołkwa za zadanie postawił sobie maksymalne wykorzystanie statusu partnera NATO poprzez zwiększone możliwości zbliżenia Ukrainy do członkostwa w Sojuszu.

„Czekamy na reakcję partnerów na stosowne propozycje Prezydenta do Sekretarza Generalnego NATO. Dołożymy wszelkich starań, aby w 2021 roku odbyło się pełnoprawne posiedzenie Komisji NATO-Ukraina na wysokim szczeblu” - powiedział Żołkwa.

Dodał też, że kluczowym zadaniem na przyszły rok jest uwzględnienie euroatlantyckich celów Ukrainy w decyzjach przywódców NATO na najbliższym szczycie Sojuszu.

Przypomnijmy, Ukraina zainicjowała proces odnowienia Umowy stowarzyszeniowej z UE, gdyż taka możliwość została prawnie otwarta i zaistniała potrzeba rewizji parametrów handlu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-