Kliczko odwiedził jeden z głównych szpitali dla pacjentów z COVID-19

Kliczko odwiedził jeden z głównych szpitali dla pacjentów z COVID-19

zdjęcie, wideo
Ukrinform
W razie potrzeby miasto może zrestrukturyzować oddziały w innych placówkach medycznych, zwiększając liczbę łóżek do leczenia pacjentów z COVID-19 – napisał na Facebooku prezydent Kijowa Witalij Kliczko, donosi Ukrinform.

„W sumie z 1600 łóżek przygotowanych do przyjmowania pacjentów z koronawirusem w 16 placówkach medycznych w stołecznych szpitalach zostało zapełnionych na 52%” - powiedział.

Kliczko odwiedził Szpital miejski nr 4, który jest jednym z filarów leczenia pacjentów z COVID-19, a także pokazał nagranie wideo, które nakręcił w szpitalu.

„Wczoraj wieczorem odwiedziłam Szpital miejski nr 4, który jest jednym z filarów leczenia chorych na COVID-19 . Byłem już wcześniej w tej placówce medycznej. Jedną z głównych rzeczy, o których mówią dzisiaj lekarze, jest to, że wiele zarażonych osób ma ostatnio cięższy przebieg choroby. A zdecydowana większość pacjentów jest w wieku od 30 do 60 lat”- powiedział.

Prezydent stolicy zauważył, że wirus nie cofa się, a liczba wykrytych przypadków koronawirusa w stolicy niestety rośnie. Rośnie również liczba pacjentów wymagających hospitalizacji, a sam Szpital nr4 jest zapełniony prawie w 80 procentach.

Kliczko dodał, że szpital posiada własne laboratorium do testowania i badań próbek biomateriałów na PCR i ELISA, placówka jest wyposażona w niezbędne środki ochrony i leki.

Przypomnijmy, na Ukrainie 9 września na Ukrainie potwierdzono laboratoryjnie 143 030 przypadków koronawirusa - 2551 w ciągu ostatniego dnia.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-