Zełenski zatwierdził roczny program krajowy Ukraina-NATO na 2020 r

Zełenski zatwierdził roczny program krajowy Ukraina-NATO na 2020 r

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dekret „W sprawie rocznego programu krajowego pod auspicjami Komisji Ukraina-NATO na rok 2020” - poinformowała służba prasowa Biura Prezydenta.

„Roczny program krajowy określa strategiczny cel reform, cele i zadania priorytetowe w ramach realizacji euroatlantyckiej polityki integracyjnej Ukrainy, a także resortów państwowych odpowiedzialnych za realizację tych zadań” - napisano.

Podkreślono, że program jest dokumentem mającym na celu systematyczne wdrażanie strategicznego kursu państwa zapisanego w Konstytucji Ukrainy w celu uzyskania pełnego członkostwa w NATO.

W dokumencie zwrócono szczególną uwagę na proces osiągnięcia zgodności z kryteriami członkostwa w NATO, wprowadzenie standardów NATO w ukraińskim sektorze bezpieczeństwa i obrony oraz wzmocnienie demokratycznej kontroli cywilnej.

Doniesiono, że główny nacisk w programie kładziony jest na wysiłki państwa w celu zapewnienia bezpieczeństwa i dobrobytu ludzi jako kluczowego przedmiotu bezpieczeństwa narodowego.

Podkreślono, że wdrożenie kompleksowych reform w różnych obszarach przewidzianych przez Program powinno zbliżyć Ukrainę do Sojuszu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-