Unia Europejska musi wspierać Ukrainę i odpowiedzieć na wyzwania ze strony Rosji – Borrell

Unia Europejska musi wspierać Ukrainę i odpowiedzieć na wyzwania ze strony Rosji – Borrell

Ukrinform
W kontekście globalnych wyzwań Unia Europejska musi odpowiedzieć na wyzwania stawiane przez Federację Rosyjską, ale wsparcie Ukrainy i innych partnerów na Wschodzie musi być priorytetem – powiedział wysoki przedstawiciel UE Josep Borrell podczas dorocznej niemieckiej konferencji ambasadorów 2020.

Pełny tekst jego przemówienia został opublikowany na stronie internetowej Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych.

„Na Wschodzie musimy wspierać Ukrainę i oczywiście wzmacniać więzi ze wszystkimi krajami Partnerstwa Wschodniego. Musimy jednak także przeprowadzić szczerą dyskusję na temat tego, co zrobić z Rosją, która może podważyć wspólne interesy bezpieczeństwa europejskiego. Musimy zaangażować Rosję w obszarach, które nas interesują. Potrzebujemy rozsądnej równowagi między twardością a sankcjami wobec Rosji przy ostrożnych próbach angażowania jej w wybranych obszarach - powiedział wysoki przedstawiciel UE .

Dodał, że „musimy kupować gaz, a oni muszą go sprzedawać. Starajmy się więc lepiej zrozumieć między sobą, w jaki sposób możemy zbudować zaufanie, aby iść naprzód”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-